Selçuk Erbaa'daki Rakiplerine Rakamlarla Yüklendi

Selçuk Erbaa'daki Rakiplerine Rakamlarla Yüklendi
banner160

İYİ Parti ve CHP'nin Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk Mimar Sinan Mahallesinde gerçekleştirdiği mitingde çapıcı sözlerle rakiplerine yüklendi. "Al birini vur ötekine" diyen Selçuk, rakiplerine, "Hüseyin Karagöl, Ertuğrul Yıldırım" diye seslendi.

Selçuk şöyle konuştu;
Erbaa nın bukadar iyisi var ama geri kalanları da zoraki götürdüler öbür taraflara , bizim olan bize yeter hepinizi çok seviyoruz hepinizi. Mimar Sinan mahallesine çok teşekkür ediyorum bana bir çiçek hediye ettiler oraya bir not yazmışlar yaptığımız bir iyilikten ötürü teşekkür ediyorlar ama iyiliği veren el de alan el de söylemez duymaz o bize yakışmaz ama ben teşekkürlerine bin kere teşekkür ediyorum . Burasi benim mahallem, gerçekten benim mahallem, ben burada kendimi mutlu , huzurlu ve güvenli hissediyorum.
Benim mahallem darken saka yapmadım, başkaları gibi yalan da söylemedim. Hani , "benim annem Erbaa’lı" deyip, sonra, "küçük bir yalan söyledim" dedi ya, benim öyle yalancılıkla işim yok, gerçekten benim mahallem. Çünkü benim nenem buradaydı, Melek teyzemiz vardı bizim, İhsan abim, Köksal abim var, benim çocukluğum burada geçti. Hemen şu bir üst sokağın sağındaki arada geçti. Evet bak yengem orada, ben onun için bu mahalleliyim, bu mahalle benim çocukluğumun geçtiği mahalle. Bu kahve , öbür kahve benim kahvelerim. Ben burada mutlu oluyorum muhabbet edince.
Evet , yalandan başladık. Arkadaş yalancı dedi ki ben Erbaa lıyım, annem benim Erbaalı, burası benim memleketim bana sahip çıkın, bana oy verin. Yalvardi, yakardı, Erbaa lılar da yalanına inandı, gittiler oy verdiler.

O ne yaptı, oy verdikleri arkadaş “TÜRKÜM DOĞRUYUM”diyemedi, hala diyemiyor. Meclise geldi, imza atamadı,  çekimser oy kullandı, bir daha bunun lafına inanırmısınız? Ben de inanmam. Yalancı hep yalancı değilmi?

"ŞEN ORTAKLAR"

Ortaklar, şen ortaklar ortaklıklarını da inkar ediyorlar. Her an birbirlerinden vazgeçecekler ama bekliyoruz, bakalım ne olacak. Bunların işi sadece yalancılık değil, öbür ortakları da Erbaa’yı talan etti. aldı, sattı, onları birazdan anlatacağım neler sattığını . Zaten biri diğerine soramıyor, öbürü de cevap vermiyor. Artık kapalı kapılar arkasında abileri her halde diyor ki, " fazla asılmayın birbirinize  vallahi çekeriz bak sizin kulağınızı." Artık hangisinin kulağını çekecekler onu da göreceğiz. Göreceğiz değil mi? Az kaldı az kaldı. Ama siz ikisinin birden kulağını çekeceksiniz. Hele Hüsyin Bey’in çekin kulağını bırakın gitsin.

ERTUĞRUL YILDIRIM, HÜSEYİN KARAGÖL

Dün bunların ortaklığını ben söylemeyecektim ama söyledim.  Ertuğrul Yıldırım, Hüseyin Karagöl ifşa oldular artık yapacak bir şey yok. İnkar ettiler mi yok hani bir şey söylemediler. Bakalim yarın bir şey söyleyecekler mi göreceğiz. Ertuğrul Yıldırım mı inkar ediyor Hüseyin Karagöl mü? Hadi bakalım.
Şimdi sağolsun Hüseyin Bey Erbaa ya öyle bir iz bıraktı ki yaptıklarından çok ikileştirdiğini, kayırdığını , ayırdığını konuşacağız. Beş sene belediye başkanlığı yaptın senin biz yaptığın kötülükleri mi konuşacaktık? Değdi mi be kardeşim. Kıyılırmıydı bu Erbaa’ya böyle? 

"SEN SOR KARDEŞİM NEDEN SORMAMIYORSUN?"

Bakın öbür kardeşimiz de belediye başkanlığına soyundu, o da birtürlü Hüseyin abisine atamıyor, hesap soramıyor. Bana not gönderiyor öbür taraftan; bunları sormazsa kazanamaz, bunları söylemezse kazanamaz. Dedim ki, o mektupları gönderen mektupçulara söyleyin ben onlara çalışmam.
Ben bana inanan 11.000 kişiye çalışırım, ben o 7.000 kişinin hainiydim ya, bana inanan 11.000 kişinin de kahramanıyım ben onlar için çalışırım. 
O mektupçuları göndermişler ellerine de kağıdı tutuşturmuşlar, bunu söylemezse kaybediyor. E kardeş benim kadar sen de niyetlisin bu belediye başkanlığına  sor, niye sormuyorsun?
Dedim ki bak soramıyorsun. Ben soruyum hamamın yerini sor, itfaiyenin yerini sor, araç kiralamalarını sor, Bülent Uzun’u sor. E sor bir tanesini sor. Murat Abin sorduktan sonra sen de tabi sorarsın kolaycı seni, kopyacı.  Ağzımdan yanlışlıkla bir çocuk kelimesi çıktı, abileri geldi, Yücel Bulut o da 30 dakika konuşuyor 25 dakikası benimle ilgili. Beni gaza getirecek. Uyanığa bak, ben hepinizi cebime koyar tespih diye taşırım.

NİYE SATTIN, KİME SATTIN?

Bakın yine soruyoruz, yine soruyoruz cevap yok. Dedik ki; arkadaşa niye sattın? Belediyenin mülklerini? Bu memlekette 70 sene kimse satmadı sen patır patır sattın hiç acımadan sattın? Hamamın yerini sattın, niye sattın kardeşim, kime sattın, nasıl sattın, kaç lira ya sattın cevap yok. İtfaiyenin yerini, o yere yapılacak binanın altındaki bir dükkan parasına sattın. Niye sattın? Para yok, cevap yok.

Soruyorum benzin istasyonumuz vardı, bir akaryakıt istasyonumuz , gittin orayı bir yıllık araç kiralama ücreti karşılığı, tam olmasa da neredeyse bir yıllık araç kiralama bedeli karşılığı sattın. Niye sattın arkadaş söyle bunu. Söyleyebiliyor mu yok.
Satmış  ama neymiş; 740 dönüm yer kazandırmış. Tapuları nerede sorduk, neymiş tapular buradaymış. Verin bana oradan bir kağıt, al tapular burada. Orada değil tapular ben de ben de bak burada, inandınız mı? Bir dosya salladı tapu bizde gel bak. Ne yapacakmışız? Bayaz masaya gidecekmişiz. "tapuları ver" diyecekmişiz bir bakalım. Şimdi böyle siyaset yapılmaz kardeşim. Erbaa'da siyasetin geldiği duruma bakın. Bu Erbaa’ya gelen hiçbir siyasetçi böyle gizli kapaklısiyaset yapmadı. Böyle şey olurmu arkadaş Niyazi Kirimca amcamız geldi fakir babasıydı kimseye yalan söylemedi, kimsenin malını kimseye yedirmedi. Tutu fakirin elinden insanlık yaptı. Adını ağzına alamıyorsun, bir tanesi ağzına alamıyor alabiliyorlar mı? Alamazlar, alamazlar, gidip mezarında fatiha okuyun, gidin ailesini ziyaret edin, insanlık gösterin. Bunu her ikisi de yapamıyor, hiçbiri yapamıyor. İşte delikanlılık olacak, biraz yürek olacak, yüreğin geniz olacak. 

"GELİN SİZE ABİLİĞİ DE BAŞKANLIĞI DA ÖĞRETEYİM"

Bu belediye başkanlığı işte böyle geniş yüreklilik ister, işte biraz böyle abilik ister abilik. Gelin de size abilik nasıl yapılır, belediye başkanlığı nasıl yapılır göstereyim. Biliyormusunuz ne yaptıklarını; iş insanı Hüseyin Özdilek hersene Ramazan ayında Erbaa belediyesine bir miktar yardım gönderir. Bu yardımları fakire fukaraya garip gurebaya dağıtın diye . Belediye dağıtım hizmetini yaparken fotograf çekinmiş, kimin aracılığıyla yapacak belediyenin zabıtası aracılığıyla yapacak değilmi? Bunu utanmadan 2014 yılında belediye seçimlerinde belediye, bunlar ne isim veriyor  isim bulamıyorum ben bunlara paket mi diyorsunuz, seçim rüşveti mi diyorsunuz öyle dağıtıyormuş gibi göstermişler, bre Allah’tan korkun be terbiyesizler, üstünde kısa kollu gömlek  var 2014 seçimleri  belediye seçimleri yazın mıydı , kışın mıydı? Bunun hesabını verin terbiyesizler. Siyasi ahlaktan bu kadar yoksun olmayın ya!! Ben Hüseyin abimizin ailesine buradan şu sözü verebilirim bunun da hesabını sorucam müsterih olsunlar. Herkes Hüseyin abinin de  sayın Ahmet Yenihan’ın da ne yaptığını çok iyi biliyor, bunlarda bu yürek yok bunlar ne Niyazi Kırımca’yı anlayabilirler ne de Erbaa’ya bu kadar hizmet etmiş  Ahmet Yenihan’I  anlayabilirler bunların tek derdi var kardeşim çamur at izi kalsın. Yemez, bu millet yemez kardeşim, Erbaalı yemez, Erbaalı sizin kadar yüreksiz değil. Bakın delikanlı insanlar burada, yürekli kadınlar burada, utanın bunlardan  utanın.

"AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE"

Ben bunlara ne diyim, dün isimlerini açıkladım Ertuğrul Yıldırım, Hüseyin Karagöl , al birini vur öbürüne. Şimdi biri kötü de öbürü de nasıl iyi diyeceğiz bilmiyorum. Öbürü de gelse bundan beter olacak.
Ne yapmış hamamı sattın, niye sattın? Sor sor Ertuğrul sormaz, sor Ertuğrul sormaz meğer projenin altında imzası varmış ondan soramıyormuş. Adam siyasete gireceğini bilmiyordu demekki , abileri getirip önüne koyana kadar, halbuki ben biliyordum, ben Eylül ayında kendisinin başkan adayi olacağını, birinci sıranın kim olacağını da çok iyi biliyordum yani meclis üyelerinde birinci sıranın da kim olacağını çok iyi biliyordum ama arkadaş gerçekten kontenjan adaylarını bir türlü tahmin edemedim, aklıma bile gelmedi iyimi ya. Beni bile aldattılar. Şimdi tutmuşlar arkadaşlar oturmuşlar biz tekrar adayız, öbürü de ben aday oldum. Öbürü yeni adaydı ya 46 tane proje yazmış biri 33 mü? 39 tane proje yazmış. Beni kandıramazsınız ki, Erbaa’lıyı kandırmaya çalışıyorsunuz ama burada Murat Abiniz var kardeşim, belediyecilikte tecrübeli, ekonomiyi bilen, iktisadı bilen kimi kandırıyorsunuz kimi? Ayaği yere basan projeleriniz yok hepsi parayla yapılacak projeler. Ya biraz insaflı olun Erbaa belediyesinin Sayın Hüzeyin Yıldırım, Sayın Ertuğrul Karagöl siz bu parayı nereden bulduğunuzu zannediyorsunuz ağaçtan mı toplanıyor bu para, Erbaa Belediyesinin kredibilitesi var mı? bankaya ipotek verecek  mülkü var mı? kimi kandırıyorsunuz var mı bunlara kanan? Arkadaşın birisi Boğalı yaylasına kayak merkezi yapıyormuş, neyle kayacağız biz kayak merkezinde leğençeyle mi kayacağız? Kaç lira biliyormusunuz siz o kayak takımları?

Bu millet para kazandıracak, bu millete işini aşını arttıracak projeler le gelsene arkadaş sen kimin hayalini görüyorsun nerede yatıyorsunuz ? üstünüzmü açık kalıyor ben anlamadım. Kayak merkezi yapıyorlarmış maşallah hadi yapında görelim bakalım. 1 Nisan da size belediye yi bırakırsak yaparsınız. Yok öyle dava hadi bakalım Erbaa. Diğer adayın projeleri zaten galu bela, ben ne yapıyorum arkadaşlarbenim yaptığım projeler, bizim ekibimizle yaptığımız projeler, hepsi ayağı yere basan projeler , hepsi ufak sermayelerle çok para kazandıracak projeler. Lütfen Bunları internet adresimizden bakınwww.murattoycanselcuk.com 

Çok vakit yok inanın sabaha kadar anlatırım, arkadaşlarım biliyor ben kahve ziyaretlerinde anlattım, küçük bir kısmını , bir tanesini anlatıyorum o bile bir iki saaatimizi alıyor ama dolu dolu hepsi dolu , hepsi sizin için, hepsi çocuklarımız için , hepsi gençlerimiz için, hepsi Erbaa mız için gelecek vaadeden bizi kalkındıracak projeler. Bize yakışan, iyilere yakışan projeler. Bunların ne istihtamdan anladıkları var, ne insan çalıştırmaktan anladıkları var. Soralım kendilerine kaç işçi çalıştırmışlar bu zamana kadar kendi paralarıyla, kaç işçiye sigorta yaptırmışlar, kaç işçiyi emekli etmişler.İşçinin , emekçinin halinden ne kadar anlarlar, bunlar emekçinin hakkını bilir mi? Verselerdi Belediye’de verirlerdi doğrumu arkadaşlar.

"SANAYİCİ BİR AİLEDEN GELİYORUM"

Ama Ben sanayici bir aileden geliyorum, ben iş adamıyım, yanımda sürekli işçi çalıştıran bir iş adamıyım. Benim işçime, işçiye , emekçiye ne kıymet verdiğimi Erbaa’lı bilir, benim ailemden ekmek yemiş herkes bilir. Doğru mu? Sonuna kadar da helal olsun hepsine.
Bunu bildilkeri için korkuyorlar benden, hesapları şaştı, hepsinin hesabı şaştı, şimdi korkudan tir tir titremeye başladılar, oturdular abili kardeşli büyüklü küçüklü hesap yapıyorlar. Biz bum Murat Toycan Selçuk’u, bu iyi partinin yükselişini nasıl durdururuz, baskı bir taraftan korku bir taraftan kafayı yedilerartık öyle bir yere geldiler ki neredeyse utanmasalar diceklerki Allah aşkına bize oy ver yoksa Hüseyin Yıldırım geliyor, ne yaptınız kardeşim bu kadar mı korkuttuk biz bunları, bu kadar mı korkulur bu gizli oydan?
Çünkü gördüler Murat Toycan Selçuk’un arkasındaki gücü gördüler, Murat Selçuk’un gücünü gördüler.

"MURAT TOYCAN SELÇUK'UN GÜCÜ İNSANLIKTAN GELİYOR"

Murat Toycan Selçuk’un gücü yüreğinden geliyor, Murat Toycan Selçuk’un gücü onu seven Erbaa’lı iyilerden geliyor, Murat Selçuk’un gücü dürüstlükten, merhametten, insanlıktan geliyor.
Gitmişler Aladun’a, Aladun’da baktılar ki heryerde ki gibi Murat Selçuk çok güçlü, herkes çok seviyor. Bizim Murat diyorlar , bu adam Bizim Murat. Konuşması bizden, elimizi tutması bizden, gözümüzün içine bakması bizden, sevgisi bizden, korkmuşlar Aladun’da da bunu görmüşler, tabi buralarda gezseler buası yakın sesi çabuk gelecek. Diyorlarmış ki aman etmeyin Hüseyin Yıldırım gelmesin oyunuzu bize verin.

"BRE DENSİZLER"

Bre densizler Murat Toycan Selçuk yola 11.000 oyla başladı, Murat Selçuk'a gelecek sizin içinizdeki oylar, 3.000 sizden 14.000, 2.000 Muhacırlardan 16.000 , ee 2.000 de Ak partiden ne oldu 18.000 .
Farkı biz atıyoruz biz Ak partili bayrakların, MHP li bayrakların arkasından geliyor Murat Toycan Selçuk’a oylar. Hey arkadaşlar hey geçti o iş geçti gözünüz aydın.
Hepinize çok teşekkürler beni sevdiğinizi biliyorum, ben de sizi çok seviyorum .

Sizin de huzurunuzda söz veriyorum, onların yaptığı gibi onları ayırmayacağım, onları da seveceğim, onları da sevip içimize kabul edeceğiz. Çünkü biz Erbaa’yız ne dedik Erbaa’da sevgiyi, kardeşliği, barışı , kendimize yakışanı yapacağız. Onun için onlar da gelsinler, onlarda hatalarını görecekler 1 Nisan’dan sonra hep birlikte onlarında ellerinden tutacağız. Biz Erbaa’da tekrar barış içinde , kardeşlik içinde eşitlikle yaşayacağız. Bizlere önderimiz Atatürk’ün emrettiği gibi yaşayacağız,ailelerimizin bize öğrettiçi gibi yaşayacağız. Hepinizi çok seviyorum, hepinize esenlikler diliyorum.

banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER