SAĞOL; AKP HATALARINDAN DERS ÇIKARMALI

SAĞOL; AKP HATALARINDAN DERS ÇIKARMALI

Musa Ödemir Haberi - İyi Parti Genel Merkezinin HDP Milletvekili Leyla Güven'in dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki çağrısının yankıları devam ediyor. İyi Parti Tkat İl Başkanı Ömer sağol'da çağrıya destek vererek, “Terör mantığını işleten bir şahsa bu milletin vekilliği teslim edilemez" dedi.

Türk devlet geleneğinde hiçbir zaman eşkıyadan, terör örgütlerinden, illegal yapılardan medet umulmadığını, bunun Metehan’dan başlayarak son döneme kadar bu şekilde devam ettiğini söyleyen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Devletin şefkatli tarafı vatandaşa, celalli tarafı da teröriste karşıdır” dedi. Sağol, İYİ Parti olarak, “Gerillaya katılımlar da olacak, çatışmalar da olacak, savaşlar da olacak” deme cüretini gösteren Hakkâri Milletvekili Leyla Güven’in dokunulmazlığının kaldırılmasını istediklerini belirterek,, “Terör mantığını işleten bir şahsa bu milletin vekilliği teslim edilemez. Bu ülkenin kaynaklarından teröristlerin hamileri nemalanamaz” dedi.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi, derhal harekete geçmelidir” diyen Ömer Sağol, “Şehitlerimizin kanı dahi kurumadan bu sözleri söyleyenleri lanetliyoruz ve TBMM’nin harekete geçmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güçlü olduğunu, yedi düvelin desteklediği terör örgütüne şimdiye kadar göz açtırmadığını ve bundan sonra da açtırmayacağını belirten İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Türkiye aciz, devleti çaresiz göstermeye kimsenin hakkı yoktur” diye konuştu.

TERÖR KÜRESELLEŞTİ
Terörün günümüzde küreselleştiğini, bunun sonucunda da mücadelenin daha kapsamlı olması gerektiğini anlatan Ömer Sağol, “Yeni dünya düzeni kavramının da büyük bölümünü oluşturan küreselleşmenin bugüne kadar bilinmeyen ve göz ardı edilen yeni bir aktörü de maalesef terörizmdir. Eğer teröre, teröriste yeşil ışık yakan milletvekillerini TBMM çatısı altında tutmaya devam edersek, mücadelemiz sekteye uğrar” dedi.

AKP HATALARINDAN DERS ÇIKARMALI
Sağol, “Bir ülkede demokrasi konusunda terör örgütünden medet beklenmez. Ne acıdır ki bu konuda son 10 yılda AKP ölümcül hatalar yapmıştır. Şu andan itibaren yapılan yanlışlardan, hatalardan ders alınmalıdır. Demokrasiler sokak hareketleri ile değil, terör eylemleri ile değil, üniversitelerin, sivil toplum örgütlerinin ve halkın önerileri ile güçlenir. Hukukla, adaletle ülkemiz daha yaşanılabilir bir hale gelir” diyerek açıklamasını tamamladı.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0