REŞADİYE'DE SOKAK KÖPEKLERİ AŞILANDI

REŞADİYE'DE SOKAK KÖPEKLERİ AŞILANDI

Dursun Ekrem Er Haberi - Tokat'ta Reşadiye Belediyesine bağlı ekipler, kış öncesi yaptığı uygulamada sokak köpeklerini aşılayarak küpeledi.

banner207
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde belediyeye bağlı veteriner hekimler ilçe sokaklarında yaşayan yavru köpekleri muayene ederek kış öncesi aşılarını yaptı. Kuduz aşıları da yapılan köpeklerin kimlik ve aşılarının tespiti için küpeleme işlemleri de yapıldı. Sokak hayvanlarının kontrollü sağlık taramalarının düzenli olarak Reşadiye Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğini söyleyen Reşadiye Belediyesi Veteriner Hekimi Hasan Fehmi Yıldız, vatandaşlardan küpesiz sokak köpeği görmeleri durumunda kendilerine bilgi vermelerini istedi.
Veteriner Hekim Yıldız, "Reşadiye Belediyesi olarak ilçemiz sokaklarında bulunan köpeklere hastalıklara karşı muayene ediyoruz. Bu muayenelerde aşılama yaparak küpe de takıyoruz. Kış gelmeden tüm sokak köpeklerini ve bu sene doğan yavruları elden geçirmiş olacağız. Vatandaşlarımızdan çevrelerinde gördükleri hasta köpekleri bize bildirmelerini istiyoruz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sokak köpekleri belediyelerin
sokak köpekleri belediyelerin - 6 ay Önce

sokak köpekleri belediyelerin başını çok ağrıtıyor.caddeler hayvanat bahçesi gibi özelliklede erbaada şehir içi çarşı köpekden geçilmiyor hindisdanda inelerin çarşıda sürüler halinde gezmesi gibi ilk okul çocukları sabahın erkeninde okula giden çocuklar köpek sürülerinden çok korkuyorlar aniden saldırı diyeki hemde çok oluyor veliler çok korkuyor şehir içinde köpekmi olurmuş diyen veliler belediyelere koşuyor.bunları toplayın diye ama belediyelerde malesef çareler bulamıyorlar barınak yok yada erbaadaki gibi barınaklara neden götürmüyorlar hayret

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0