Özmen; Batıdan daha fazla iş istihdamı sağlayacak yatırımlar bulacağız

Özmen; Batıdan daha fazla iş istihdamı sağlayacak yatırımlar bulacağız

Milliyetçi hareket partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen, katıldığı bir radyo programında, Belediye Başkan adaylarının çok sayıda proje açıklamalarına gönderme yaparak, “Biz afaki projelerle zaman harcayamayız. 1071 yada 2071 gibi rakamlarla uğraşmaktansa Tokat’ın ölü bir şehir olduğunu vurgulayan vatandaşımızı nasıl huzura ve rahata kavuştururuz bunun peşine düştük” dedi.

“AYAĞI YERE BASAN 15 PROJEMİZ OLACAK”

Belediye Başkan Adayı Özmen seçmenin karşısına proje ile çıkmadıklarını belirterek, “Belediye Başkanlığına layık görüldüğümüz zaman afaki hiçbir projemiz olmayacak. Yapamayacağımız hiçbir projeyi söylemiyoruz. Başkaları gibi 71, 81 projelerden bahsetmiyoruz. Bizim toplasanız 15 projemiz olur. Bu projelerinde hepsi ayağı yere basan ve Tokat’ın sorunlarına çare arayan projelerdir.” Dedi.

banner207
YATIRIM KONUSUNDA ÇOK İDDİALIYIM”

Seçildiği takdirde Tokat için yapmak istediklerine de değinen Özmen, “İlk projemiz trafikle ilgili olan Niksar Kavşağı olacak. Oradan bypasslı geçiş düşünüyoruz. İkinci projemiz ise Zenginleştirilmiş Halk Kütüphanesi düşüncemiz var. Halkımızın evine tek tek yaş grubuna göre süt dağıtım projemiz var. Yatırım konusunda halkımızın bizden beklentisi çok. Biz asla fabrika yapacağız demiyoruz. Mevcut Organize Sanayi Bölgemiz var. Organize Sanayi’de bir çok yer boş önemli olan oranın içini doldurmak. Adana’da bulunduğum süre içerisinde tanıdığım ve karşılaştığım Akdeniz’den iş adamlarını Tokat'ta yatırım yapmaya davet ettim. Batıdan daha fazla iş istihdamı sağlayacak yatırımlar bulacağız. Tokat için ne gerekiyorsa bunun peşine düşeceğiz. Ben yatırım konusunda da oldukça iddialıyım.” Şeklinde konuştu.

“O RAKAMLARIN TOKAT İLE ALAKASI YOK”

Kentte gördüğü eksiklik ve sorunlar ile ilgili plan ve düşüncelerini Özmen, “Ben Tokat’ta gezdiğim zaman, eksiklikleri ve sorunları gözümle görüyorum zaten. Bunları da şöyle sıralayabilirim. 1 Trafik, 2 Kentsel dönüşüm, 3 Organize Sanayi’nin içinin doldurulması, 4 Kültürel etkinliklerimizin eksikliği ve 5’inci olarak iş istihdamını artıracak projeler olacak. Ana hatlarımız bunlar. Öncelikli olarak halkımızın teveccühüne layık olacağım ve asla yalan söylemeyeceğim. Bana güvenmelerini istiyorum. Benim diğerlerine göre bilgi ve birikimim hepsinden fazla. Ben bunları söylerken diğer adaylarımız beceriksiz demiyorum. Ama onlardan daha iyi yapacağımı da iddia ediyorum. Bizim geçmişimizde bellidir. Neyin ne olduğu da ortadadır. Biz afaki hedeflerle zaman geçirmeyeceğiz. 2071, 1071 gibi rakamların Tokat’la bir alakası olmadığını düşünüyorum. Tokat’la ne alakası var. Bizim derdimiz daha başka, ölü şehir olarak tarif ediliyor. Tokat resmen ölü şehir. Ali Paşa’dan yukarısı behzat tarafı tamamen ölmüş durumda esnaf kan ağlıyor. Avm’yi aşağı indirdiler yukarıdaki tüm esnafımız kan ağlıyor. Bizim derdimiz bu insanları nasıl huzura kavuşturur nasıl rahatlatırız. Nasıl göçü durdurabiliriz? Asıl meselemiz bu. Ben size asla uçak getireceğim demiyorum. Şunu getiririm götürürüm değil, insana yönelik yatırımlarımız olacak.” Şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 10:25
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 10 ay Önce

oyumuz Iyiye gider

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0