ORUÇLU ŞEKİLDE TER DÖKEN ÖĞRENCİLERE İFTAR YEMEĞİ YERİNE BAKIN NE GÖNDERİLDİ

19 Mayıs Etkinlikleri kapsamında Tokat'ta oruçlu şekilde Atabarı gösterisi yapan 700 öğrenciye gönderilen iftarlıklar dikkat çekti. Tokat Belediyesi tarafından 19 mayıs etkinliklerinde ter döken oruçlu öğrencilere içinde marul ve peynir olan sandviç ile meyve suyu gönderildi.

Kültür Bakanlığı, Tokat Valiliği, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Belediyesinin katkılarıyla, Tokat'ta Milli Kurtuluş hareketinin 100. yılı ve bağımsızlık bilincinin, farkındalığının, milli kahramanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında simgelendirildiği Atabarı gösterisini izleyenler arasında Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'da vardı. '81 il 19 ülkedeki dünya Atabarı oynuyor' adlı gösteri için 700 öğrenci ve çalıştıran öğretmenleri eşliğinde bir program düzenlendi. Www.kent.16.tv adresinden tüm dünya ve 81 ilde saat 19.19 da gösterime giren Atabarı şölenini Tokat İl koordinatörü Şube müdürü Selahattin Adıgüzel Türkiye Halk oyuncuları il koordinatörü Uğur Hızarcıoğlu organize etti.

Gün boyu oruçlu şekilde  çalışan öğrencilere  iftar saatine yakın yaptıkları gösteri sonrası Tokat Belediyesince iftar yemeği yemeği gönderilmediği, yerine iftar yemeği olarak içinde marul ve peynirin bulunduğu sandviç ve meyve suyu verildiği iddia edildi. Whatsapp ihbar hattımızdan haber merkezimize belediyenin kendilerine ikram ettiği iftar sandvicininin görüntülerini gönderen bazı öğrenciler,"Belediye vatandaşa günlük iftar sofrası kurarken niçin milli şuurla hareket eden öğrencilere bu menüyü layık gördü?" notuyla Tokat Belediyesine tepki gösterdirler.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 21:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saba Sümer
Saba Sümer - 1 yıl Önce

Hele bu günlerine dua etsinler.İyi ki bozulmuş gıdalar gönderip çocukları zehirlenme durumu ile karşı karşıya bırakmadılar.Bu belediyeden her şey beklenir..

kardeşim adam neyapsın ki başka
kardeşim adam neyapsın ki başka - 1 yıl Önce

artık belediyeler butipyemek vermeye korkar oldu erbaa eski belediye başkanı gelen misafirlere yemek verelin dedi adamın yemek faturasını defe koydu çaldılar muhahilf partilileri ondadırki belediye başkanları tebdili davranıyorlar yemek dendimi buinsanların ne arkasından ne önünden gidiliyor belediyeler siyaset yatağı olduğu için seçim dönemlerinde ifdiralar havalarda uçuyor erbaada bunu bizzat yaşadık seçim bittikden sonrada seçimdir olacak okadar diye güya ortalığı yumuşatıryorlar sankide yumuşuyor kırılan kalpler utanmıyorlarda

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0