O HAKARETE TEPKİLER ÇIĞI GİBİ

Öğretmenleri fahişeye benzeten internet sitesine bir tepki de Tokat'tan yükseldi.

O HAKARETE TEPKİLER ÇIĞI GİBİ

Ekşi Sözlük internet sitesinin, "Öğretmenlik ile fahişeliğin arasında fark olmaması" başlığıyla açılan foruma tepkiler devam ediyor. İnternet sitesi hakaret içeriği kaldırmak zorunda kalmasına rağmen başta eğitim camiası olmak üzere tepkiler çığ gibi büyüyor.

Tokat Şehit Gazi Eğitim Birlik Sendikası İl Başkanı Harun Kablan da öğretmenlere yapılan çirkin hakaretle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Kablan açıklamasında şöyle seslendi; Cehaletin insanlar üzerinde yaratmış olduğu cesaret şaşırtıcıdır. Bu cehalet ve cesaret geçtiğimiz günlerde öğretmenlik mesleğinin değersizleştirilerek ayaklar altına alınmaya çalışıldığını bir kez daha üzülerek görmüş olduk. Bu güne kadar aziz milletimizin milli, manevi ve örfi değerlerine hakaret eden, toplumun yapı taşlarıyla oynayan ekşi sözlük adlı internet sayfası hakaretlerine bir yenisini daha katarak öğretmenlerimizi hedef almıştır. Geleceğin mimarları olan öğretmenlerimiz aleyhine açılan “öğretmenlik ile fahişelik arasında fark olmaması” isimlik başlık kabul edilemezdir.

banner207
Unutulmamalıdır ki çocukların ruhuna etki eden, ahlakını veren en büyük eğitmenleri anneleri ve babalarıdır. Bu başlık toplum ile beraber biz öğretmenlerin yüreğini sızlattığı gibi şehit Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz başta olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimizin de kemiklerini sızlatmıştır.

Ekşi Sözlük veya bu sayfalar gibi topluluğa hitap edenlerin bu tür paylaşımları veya yayınları rastgele yapılmış değildir. Ne özür ile üstü geçiştirilir ne de kınama ile üstü kapatılıp görmezden gelinir.

Bir medeniyeti yıkmak, bir ulusu yok etmek için gerekli üç şey vardır. Aileyi yıkmak, eğitimi yıkmak ve örnek olan şahısların değerini düşürmektir. Eğitimi yıkmak için muallimleri sosyal haklarıyla, işiyle, şahsiyetiyle toplumda önemsiz hale getirirsin. Öyle ki; öğrencileri bile ona hakaret edebilsin. Bunlar ise bu bağlamda yapılmış hareketlerdir.

Şehit Gazi Birlik Sendikası olarak bu kabul edilemez ve hakaret dolu başlığı açan ekşi sözlük yazarını ve açılan başlıkları kontrol etmeyen sözlük yöneticileri için şanlı devletimizin yetkililerini göreve davet ediyorum. Bir öğretmen olarak ve sendika olarak bu çirkin hadisenin peşini bırakmayacağımızı ve takipçisi olacağımızı bildiririz.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 17:28
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0