O BELEDİYE BAŞKANI İLK İCRAATINI YAPTI; 25 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI

Başkan seçilir seçilmez daha mazbatasını almadan belediye hizmet binasını kilitleyip işçileri içeri almayan yeni başkan Mehmet Başar'ın işçiler üzerindeki icraatları devam ediyor.

O BELEDİYE BAŞKANI İLK İCRAATINI YAPTI; 25 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI

Tokat'ın Erbaa ilçesi Karayaka Belediyesinde belediye başkanının değişmesinin ardından başlayan sıkıntılı süreç devam ediyor. Belediye hizmetlerine bakan taşeron firma Efray Limited Şirketi Karayaka Belediyesinde çalışan 25 işçiyi işten çıkardı.

Başkan seçilir seçilmez daha mazbatasını almadan belediye hizmet binasını kilitleyip işçileri içeri almayan yeni başkan Mehmet Başar'ın işçiler üzerindeki icraatları devam ediyor. Seçimin ertesi günü belediye binasına sokulmayan işçiler, başkan Başr'ın kendilerini işten çıkaracağını iddia etmişti. İşçilerin iddasının dün gerçekleştiği ve 25 işçinin toplu olarak işten çıkartıldığı öğrenildi.

banner207

Efray Limited Şirketi aracılığıyla taşeron olarak belediyede çalışanlardan 14'ünün fiilen işten çıkartıldığı, kalan 11 kişinin ise izne ayrıldığı, döndüklerinde işten çıkartılacakları alınan bilgiler arasında.

Geçtiğimiz günlerde Gazeteci Kemal Vanlı, Karayaka'da seçimi Kazanan Mehmet Başar'a yönelik bir makale kaleme almıştı. Vanlı makalesinde Başkan Başar'ın aşevinde çalışan kadın personeli yıldırarak işten çıkmaya zorlamak için, eline süpürge vererek caddeleri süpürmeye gönderdiğini yazmış, Başar'a seslenerek, "o makamı kişisel initkam aracı olarak kullanmaması ve işçilere zulüm etmemesi yönünde uyarılarda bulunmuştu.

KEMAL VANLI'NIN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ...

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 11:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 7 ay Önce

Hani nerede gönül işi. Hani nerede mütevazilik. Hani nerede gönül kazanmak.
Hani nerede... hırs burada, öfke burada.
Hepsi karayakanın insanı karayaka da anılan şu ki insani ve toplumsal değerler ölmüş. Yerine diktatörlük, haksızlık, adaletsizlik gelmiş.
Bir başkanın seçilir seçilmez sanki 5 yıl öfke ve sinirle beslenmiş gibi ilk faaliyeti bu mu olmalıydı. Bu işin 5 yıl sonrası da yok mu.
İnşAllah hukuki mücadele yerini bulur. Gerekirse başkanlık makamı da soruşturmaya tabi olur.

Biz işden atmalarını hep MHPli belediyeler sanardı
Biz işden atmalarını hep MHPli belediyeler sanardı - 7 ay Önce

bizler belediyeden işden atmalar hep MHP li belediyeler bilirdik ama karayakada iyi yapmadı heledeki kadında olunca çok daha üzüldük keşkeeee yapmasaydın başkaaaaaan

aynı erbaadaki gibi 1994 de
aynı erbaadaki gibi 1994 de - 7 ay Önce

erbaadada olmuşdu 1994 de yenihan başlattı ilk defa işçi atmalar icadını birde yenihan bayan işçileri atmadıklarının bazılarınıda bana oy vermediler diye temizlik odacı ve park ve bahçelerde bakçivanlık yapdırdı kazma kürekle

Faruk
Faruk - 7 ay Önce

Bu neki 25 kişi normal tokat merkez çat kasabasında 55 kişi işten çıkarıldı

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0