NİKSAR AYVAZ SUYUNUN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK TEPKİLER DEVAM EDİYOR

NİKSAR AYVAZ SUYUNUN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan'ın Ayvaz Suyu işletmesinin özelleştirileceği açıklamasına tepkiler sürüyor. İlçenin eski belediye başkanlarından Duran Yadigar'da bir açıklama yaparak, özelleştirmeye karşı olduğunu açıkladı.

2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nden Niksar belediye başkanı seçilen ve 2014 yılına kadar da bu görevi yürüten Duran Yadigar sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yadigar , "Son günlerde Niksar Ayvaz Su İşletmesi’nin mevcut belediye başkanlığı tarafından kiraya verileceğine yönelik haberler yer almakta ve bu konu ile ilgili olarak düşüncem sorulmaktadır." diye başladığı açıklamasına şöyle devam etti; Niksar Ayvaz Su İşletmesi daha önceden başka birisine kiralanmış ancak sözleşme şartlarına karşın kiralama bedelleri tahsil edilememiş, yoğun bir hukuk mücadelesi sonucunda söz konusu işletme belediye başkanlığı dönemimde Niksar Belediyesi’ne ve Niksarlılara kazandırılmıştır.

Kişisel olarak söz konusu işletmenin özel bir girişimciye ihale edilmesini uygun bulmadığımı, Niksarlılara ait olan bu değerin gerekli iyileştirmeler yapılarak ve profesyonel bir yönetim anlayışıyla belediye uhdesinde çalıştırılmasının daha uygun olduğuna inandığımı siz değerli kamuoyuna duyururum.

Gazeteci kemal Vanlı'da konuyla ilgili bir yazı yazmış ve başkan Özdilek Özcan'a 13 soru yöneltmişti.

KEMAL VANLI'NIN 13 SORUSU İÇİN TIKLAYINIZ>> https://www.tokattan.com/baskana-13-soru-makale,228.html

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0