MİSAFİRİN BIRAKTIĞI BORÇ EV SAHİBİNE AÇIKLANDI

Yeşilyurt'un eski belediye başkanı Kazım Misafir'in görevi bitti ama borçları bitecek gibi değil.

MİSAFİRİN BIRAKTIĞI BORÇ EV SAHİBİNE AÇIKLANDI
banner160

Ak Parti'den MHP'ye geçen Tokat'ın Yeşilyurt belediyesinin de borç batağında olduğu ortaya çıktı. Yeşilyurt Belediye Bakanı Muhsin Yılmaz, belediye gayrimenkullerinin yüzde 90’ının ipotekli olduğunu söyledi. Yılmaz diğer borç açıklayan başkanlara nazaran, güven veren bir dil kullanarak,  “Bu borçlar bizim hizmet vermemiz için bir bahane değildir vermiş olduğumuz bütün sözler yerine getirmek boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

Ak Partili Kazım Misafir'den MHP'li Muhsin Yılmaz'a geçen Yeşilyurt belediyesinde belediye gayrimenkullerinin ipotetli olduğu ortaya çıktı. 31 Martta seçilerek görevi devralan yeni belediye başkanı Muhsin Yılmaz, Yeşilyurt halkına seslenerek, “Saygı değeer Yeşilyurtlu hemşerilerimiz belediyemizi 8 milyon 864 bin 651 lira borç ile ve taşınmaz malların %90 ipotekli bir şekilde devir almış bulunmaktayız. Yakın zamanda Belediye giriş kapısı önünde tüm bütçe ve borçlar panoda asılı bir şekilde duracak ve tüm halkımız görecektir” dedi.

Borçların sunacakları hizmetlere bahane teşkil etmediğini kaydeden Muhsin Yılmaz, “Bu borçlar bizim hizmet vermemiz için bir bahane değildir vermiş olduğumuz bütün sözler yerine getirmek boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

Yeşilyurtlulardan belediye olan borçlarını zamanında ödemeleri konusunda hassasiyet göstermelerini isteyen Muhsin Yılmaz, “Sizlerden ricamız su ve emlak borcumuzu kısa zamanda ödemenizdir. Bu hassasiyet bize hareket alanı açacak ve sıkıntıları en kısa sürede çözmemizi sağlayacaktır” diyerek açıklamasını tamamlandı.

Yeşilyurt ilçesinin toplam nüfusu 9 bin 154 kişi. İlçe merkezinde yaşayıp belediye hizmeti alanların yaklaşık 5 ila 6 bin kişi olduğu tahmin ediliyor. Bu hesaba göre kundaktaki bebeğin dahi belediye borcundan payına düşen 1,500 lira civarı bir rakama ulaşıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 18:43
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
a.g
a.g - 4 ay Önce

Belediyelerin borçlarını asmak ilam etmek bu yılın modası haline geldi. Bütün Belediyeler yıllardır borçlu. Acitasyon yapıyorlar.Belediye önüne sadaka tası kosun.

yahu siz belediyeyi isdeyerk almadınızmı
yahu siz belediyeyi isdeyerk almadınızmı - 4 ay Önce

yahu ben anlamıyorum belediye başkanları davullarla zurnalarla seçim yapmadılarmı eeee belediyeyi kazanıpda koltuğa oturunca birşeyler oluyor koltuklarda iğnemi var rapdiyemi var ne oluyor sizlere yahu koltuğunda zehirli kobra yılanı görmüş insangibi korkuyorsunuz şehri yönetmeyimi bilmediğiniz için acemimisiniz sizi zorla belediye başkanı yapmıyorlar.yapamıyoruz deyin çekilin yapanlar geri gelsin erbaa belediyesi öyle karayaka öyle

borç pankartı asan belediyeler yakında
borç pankartı asan belediyeler yakında - 4 ay Önce

borç pankartı asan belediyeler yakında ramazanda zekat fitrenizi belediyenize vermeniz sevap algısı olmassa şaşmayın iş bilmeyen iş yapamayan belediyeler bu pankartların arkasına gizleniyorlar başka yollar bulamıyorlar.bir ay geçmişi seçimlerden daha birtane çivi çakamadılar ama onlarda haklı eski belediye başkanları okadar çok iş yapdıki yenilerine borç bırakdılar ama yapılacak iş bırakmadılar Erbaa belediyesi örnek Hüseyin başkanımız erbaanın en önemli işlerini bitirdi tabiki ertuğrulada şans vurdu çalışmasa yeridir yeni başkanın her yerde Hüseyin yıldırım başkanın izi var eseri var

Ümit
Ümit - 4 ay Önce

Sayın başkan durumu özetliyor ve devam ediyor bunlar hizmet yapmamıza engel değil sözümüzü tutacağız diye de devam ediyor gayet net bence

SIRADAKİ HABER