MİLLETVEKİLİ BULUT: YEREL YÖNETİMLER DİKKATLİ OLMALI

MİLLETVEKİLİ BULUT: YEREL YÖNETİMLER DİKKATLİ OLMALI
Abone Ol
Vatandaşlara Koronavirüs hastalığına karşı alınan tedbirlere uymaları çağrısında bulunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, "Su ve kanalizasyon hizmetleri gibi salgınlara yol açan şehircilik hizmetleri konularında yerel yönetimler daha dikkatli olmalıdır” sözleriyle belediyeleri tedbirli olmaya çağırdı.

Küresel ve salgın hastalıkların en çok metropol şehirleri etkilediğini ifade eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Türkiye, diğer ülkelerin aksine bu hastalıktan büyük çaplı olarak etkilenmemiştir. Alınan tedbirler yerli yerindedir. Fakat bilmeliyiz ki hastalık küçümsemeye, gevşetmeye gelmez. Devlet ve toplum olarak bu mücadelenin gereklerine sıkı sıkıya riayet etmemiz şarttır. Bu tür hastalıklar bize bir kez daha köy, kasaba ve küçük yerleşim birimlerinin önemini göstermiştir” diye konuştu.

YEREL YÖNETİMLER DİKKATLİ OLMALI
Şehirlerin yaşayan, nefes alan, büyüyen, sürekli değişen bir iç dinamiğe sahip karmaşık bir organizma olduğunu belirten Yücel Bulut, “Hastalıklara karşı tedbirli olmalıyız. Öncelikle huzur sağlığın temel ön koşuludur. Şehirlerimizin havasını, suyunu, toprağını kirleten unsurlara karşı önlemler almalıyız. Su ve kanalizasyon hizmetleri gibi salgınlara yol açan şehircilik hizmetleri konularında yerel yönetimler daha dikkatli olmalıdır” şeklinde konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ ÖZVERİLİ
Sağlık çalışanlarına gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Biliyoruz ki, böyle durumlarda en çok riski sağlık çalışanları almaktadır. Ayrıca hayatlarının her aşaması risk altında bulunan sağlık çalışanlarımıza yönelik son yıllarda artan bir şiddet de söz konusudur. Böyle bir ortamda 14 Mart’ta Tıp bayramı kutlamalı gerçekleştirildi. Tüm sağlık çalışanlarını özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

HERKES FEDAKARLIK GÖSTERMELİ
Koronavirüs hastalığının dünya genelinde yayılmasıyla birlikte birçok sıkıntıyı da tetiklediğini anlatan Yücel Bulut, “Sınırların kapatılmasıyla birlikte ticaret, turizm ve sanayi de olumsuz etkilenmektedir. Türkiye gibi gelirinin büyük kısmı turizmden kaynaklanan ülkeler bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Ayrıca dış ticaretin durması birçok işletmenin üretimi durdurmasına ve akabinde işsizliğe yol açacaktır. Şimdi bize düşen tüm bu olumsuzlukları hep birlikte omuz omuza aşmaktır. Herkes fedakârlık edecek ve ülke olarak en az zararla bu durumun üstesinde geleceğiz” ifadelerini kullandı.
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Becerikli vekilim ahhhh   ahhhhhh
Becerikli vekilim ahhhh ahhhhhh - 7 ay Önce

Tokatın becerikli vekli iyisin hassında şu Erbaa belediyesinden partinizin attığı işçiler coronalımıydı 11 ay önce işinden attınız AK partiliydi diye attınız bunlarında bi çaresine bakıverseniz tokatlıları uyarıyorsunda MHP li belediye başkanlarını uyarmıyorsunuz ittifakda olan partimizin işçilerini işden atmayın diye onlar olmasaydı mhp barajı bile aşamazdı.ama sizin barajı aşmanızı sağlayan partinin işçilerini işden attınız 100 e yakın insanı gün ola harman ola vekilim 4 yıl kaldı belediyelerin seçimine oda kısa zamanda gelir elbet mahalle mitinglerinde bu işçiatmaları nasıl ve neyle izah edeceksiniz

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263