MİLLETVEKİLİ BULUT'TAN HIZLI TREN GİBİ OLMASIN UYARISI

MİLLETVEKİLİ BULUT'TAN HIZLI TREN GİBİ OLMASIN UYARISI

Musa Özdemir Haberi - İnşaatı ödeneksizlik gerekçesi ile durudurulan Tokat Havalimanı tepki çekmeye devam ediyor. Bu konuda son açıklamayı MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut Yaptı. Bulut, "hızlı tren konusunda da maalesef yakın bir tarihte beklentimiz kalmadı" dedi ve ekledi; Eğer havaalanı sorununu da çözemezsek, bir tarafımızda Samsun, bir tarafımızda Sivas kalkınırken, biz bunca potansiyelimize rağmen bu potansiyeli şehir ekonomisine katkı sağlayacak seviyeye taşıyamıyoruz. 

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut yazılı yaptığı açıklamada şunları kaydeti; Son günlerde gündemimizi sürekli olarak Tokat Havaalanı belirliyor. Havaalanı inşaatımız bazen duruyor, bazen devam ediyor. Bazen ödenek yetersizliği sebebiyle durduğu söyleniyor, bazen programda bir aksama yok deniliyor. Fakat bir gerçek var ki, o da havaalanı inşası yavaş yürüyor ve planların gerisinde kalıyor. 

BU A PARTİSİ B PARTİSİ SORUNU DEĞİL

Bir şehrin kalkınması siyaset üstü bir olaydır ve o şehirde herkesi yakından ilgilendirir. Tokat havaalanı sorunu da böyle bir konudur. Tokat’ın ekonomisini geliştirmek, potansiyelini harekete geçirmek istiyorsak Tokat Havaalanını bir an önce bitirmek durumundayız. Şimdi inşaatın ödeneksizlikten durduğu söyleniyor. Biz tüm olumsuzlukları bertaraf edip, sorunları çözüp havaalanımızı açmak durumundayız. Bu A Partisinin, B Partisinin derdi ya da sorunu değil, hepimizin geleceğini ilgilendiren ve hepimizin sorumluluk alması gereken bir konudur. 

banner207
HIZLI TREN UMUDUMUZ KALMADI

Hava yolu ulaşımında yolcunun yanı sıra yük taşınması da önem taşımaktadır. Tokat’ta üretilen ürünlerin taşınması, tam zamanında pazara ulaştırılması için hava yolu taşımacılığına acil ihtiyacımız var.  Biz Tokat’ın gelişme ve kalkınma hamlesini yapabilmemiz için Havaalanımızı acilen hizmete sokmamız gerekiyor. Hızlı tren konusunda da maalesef yakın bir tarihte beklentimiz kalmadı. Eğer havaalanı sorununu da çözemezsek, bir tarafımızda Samsun, bir tarafımızda Sivas kalkınırken, biz bunca potansiyelimize rağmen bu potansiyeli şehir ekonomisine katkı sağlayacak seviyeye taşıyamıyoruz. 

Tekrar ifade etmek istiyorum, Tokat Havaalanı siyaset üstü bir konudur. Sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, odalar ve üniversite hep birlikte sözümüzü yükseltmemiz ve harekete geçmemiz gerekiyor. Güç birliği yaparak bu sorunu çözmemiz gerekiyor. İktidar ve muhalefet partilerinin temsilcileri de bu konuda birlikte hareket etmek durumundadır. Aksi durumda havalimanı hepimizin dertlendiği ve çözüm bekleyen bir sorun olarak kalmaya devam edecek. Siyasi partilerimizin ve bütün milletvekillerimizin bu konuda gayretkeş olduğunu biliyorum. Ancak birlikte hareket etmenin oluşturacağı pozitif algının sorunun çözümü için hayati olduğu muhakkaktır. 

Her geçen gün havayolu ulaşımının tercih sebepleri artıyor. İş seyahatleri veya gezi-ziyaret amaçlı seyahatlerin önemli bir kısmı uçak seyahati şeklinde gerçekleştiriliyor.  Turizm ülkesi olan İtalya, İspanya, Portekiz’e turistler hava yolu ile gitmektedir.

Tokat’ın müthiş bir turizm potansiyeli ve kültürel derinliği olmasına rağmen, kültür turizminin cazibe merkezi haline gelemeyişinin temel nedenlerinden biri yıllardır hava yolu ulaşımı konusundaki sorunların aşılamıyor oluşudur. Hava ulaşımı turizm potansiyelimizi de pozitif yönde etkileyeceği gibi, buna bağlı yeni iş sahaları ve istihdam imkanını da kendiliğinden doğuracaktır. 

Tokat büyüyecekse, nüfusunu koruyacaksa, sanayisi büyüyecekse, turizmi kent ekonomisine katkıda bulunacaksa bunun yolu havaalanımızın hizmete girmesiyle ivme kazanacaktır. 
Milliyetçi Hareket Partisi ve kadroları, şehrin temel sorunlarında olduğu gibi havalimanı konusunda da siyasi partilerimizin çok kıymetli milletvekilleri ve kadrolarıyla birlikte atılacak her adıma hazır ve her fedakarlığı yapmak konusunda kararlıdır. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 19:47
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saadettin kapısız
Saadettin kapısız - 6 ay Önce

Sayın milletvekilimiz yerden göğe kadar haklısın, Allah razı olsun tokatımızın sesi oluyorsunuz Tokat ikinci Adana neden böyle hep öteleniyor

Zileli
Zileli - 6 ay Önce

Merhaba ankarada yaşayan bir Tokatlı olarak sayın milletvekilime şunu sormak isterim , Kendisi Ankara tokat arasında Zile alaca arasındaki yolu kullanmışmı acaba , yolu bitiremediniz uçaktan bahsediyorsunuz , sanki başka ilden gelmiş gibi anlatıyorsunuz , sizin dirsek temasındaki mv sorun niye yapılmamış diye , tokata bir tane bakanlık verilmedi 17 yılda yazıktır , havaalanı seçim malzemesi getirecek bişey kalmadı çünki görün artık

seher altun
seher altun - 6 ay Önce

doğruyu söylemişde kim anlıyacak bilmem

İlhami Al
İlhami Al - 6 ay Önce

Sonuna kadar haklısınız vekilim adam gibi adamsınız tokatın tüm sorunlarını öğrendiniz açık açık dile getiriyorsunuz Allah sizden razı olsun yolun bahtın açık olsun

Tokatlı
Tokatlı - 6 ay Önce

Sorunları dile getirmek yetmez. Cumhurbaşkanı, ulaştırma bakanı veya ilgili bürokratlar kimse kapısında durun, randevu alın konuşun. Bugün doğu anadolu ve güneydoğuya bile cidi yatırımlar yapılırken memlekete bir havalimanı kazandırılamadı. MV lerimiz hiç iş yapamıyor. Bir kısmı tokata bile uğramıyor. Görüyorum ki tokat her seçimde %55+ oy verdiği için cezalandırılıuor.

Mehmet aytekin
Mehmet aytekin - 6 ay Önce

Sayin vekilim bu güne kadar tokatimiza yapılacak yatirimlarin engellendiyini dusunuyorum benim düşüncem rant saglamak için yapılıyor bunlar ben bu konuda çok uzuluyorum hiç bir vekilimiz hangi partiden olursa olsun çaba vermedi ben köyü bir ülkücü olarak sizi calismararinizdan dolayi teşekkür ediyorum Allah yar ve yardimcin olsun tokatin gururusun

Neco tokatlı
Neco tokatlı - 6 ay Önce

Sizinle gurur duyuyoruz sayın vekilim tokatimıza yakışır bir vekilsiniz Allah yolunuzu bahtınizi acık etsin tokatlı hemşerileriniz sizinle vekilim.

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0