MİLLETVEKİLİ BULUT'TAN BAKAN SOYLU'YA TERÖRLE MÜCADELESİNDE DESTEK ZİYARETİ

MİLLETVEKİLİ BULUT'TAN BAKAN SOYLU'YA TERÖRLE MÜCADELESİNDE DESTEK ZİYARETİ

Musa Özdemir Haberi - MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ederek, bazı büyükşehir belediye başkanlarını teröre finansman, istihdam ve lojistik desteği sağladığı gerekçeleri ile görevden almasına tam destek verdi.
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak hükümetin terörle mücadelesine tam destek verdiklerini belirterek, “Sayın İçişleri Bakanımızın bu konuda verdiği mücadeleyi taktirle karşılıyoruz. Bazı büyükşehir belediye başkanları teröre finansman, istihdam ve lojistik destek sağladıkları gerekçeleri ile görevden alınmış ve yerlerine o illerin valileri Belediye Başkan Vekili olarak atanmıştır. Alınan karar doğru ve yerindedir. Seçilmişlik ve demokrasi adı altında ülkenin kaynaklarını terör örgütlerine aktarmak, onları cesaretlendirmek anayasal bir suçtur. Görevden almaları eleştirmek, terör örgütünü cesaretlendirmek anlamına gelir” dedi.

“TERÖRİZM ULUSLARARASI BİR NİTELİK KAZANDI”
Terörün günümüzde yapı değiştirdiğini ifade eden MHP’li Yücel Bulut, “İnsanoğlunun var oluşundan beri güvenlik ihtiyacı söz konusu olmuştur. İnsan hayatı açısından tehdit derecesi en yüksek konu muhakkak ki terörizmdir. Günümüzde ise terörizm uluslararası bir nitelik kazanmıştır” şeklinde konuştu.
Küresel terörizmden en çok etkilenen ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini ifade eden Yücel Bulut, “Küreselleşen dünyada terörist eylemlerin etkilerinin tek bir ülkeyle sınırlı kaldığını söylemek zordur. Bu eylemler farklı ülkelerde yapılabilmekte, mağdurları farklı uyruklar olabilmekte, teröristlerin eğitim kampları ve mağdurları farklı ülkelerden olabilmektedir. Güya müttefik gözüken bazı ülkelerin ülkemize karşı terör eylemleri gerçekleştiren örgütlere destek verdiğini görmek ise işin vahametini göstermektedir” diye konuştu.

“DERİN KÜRESEL GÜÇLER TÜRKİYE’YE KARŞI”
Terörle mücadelenin her yönüyle etkin bir şekilde yapılması gerektiğine dikkat çeken MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Küreselleşme beraberinde yeni kırılganlıklarda getirdi.  Mahalli anlaşmazlıklar azalmayıp artmıştır. Suriye ve Irak bunun en net örneğidir. Bu coğrafyada terörist örgütler ile organize örgütler arasındaki işbirliği de artmıştır” ifadelerini kullandı. Bulut açıklamalarını şöyle tamamladı:
“Klasik anlamda terör tanımlarının aşıldığı ve terör diye tanımladığımız eylemlerin yeni bir savaş biçimi, hatta yeni yüzyılın savaş yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Bundan sonra savaşların terör aracılığı ile sürdürüldüğünü de görüyoruz. Bu açıdan Türkiye’nin çok dikkatli olması gerekiyor. Derin küresel güçlerin Türkiye’ye karşı teröristler aracılığı ile savaş yaptığını bilmemiz gerekiyor. 

“SEÇİLMİŞLER DE KANUNLARA UYACAK”
Terörün dış destek olmadan varlığını devam ettiremeyeceği bilinen bir gerçektir. Bir de buna kamu kaynaklarını kullanarak verilen iç desteği düşünün. Bu durum kabul edilemez. Bir yerel yönetici göz göre göre teröre destek verecek, siz de seçilmiş diye dokunulmaz kılacaksınız. Seçilmişlerin de uyması gereken bir Anayasamız, kanunlarımız ve mevzuatımız var. Biz MHP olarak devletimizin teröre karşı verdiği mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz.”

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0