MİLLETVEKİLİ BULUT; ÇANAKKALE RUHU YAŞIYOR

MİLLETVEKİLİ BULUT; ÇANAKKALE RUHU YAŞIYOR
Abone Ol
Çanakkale Savaşının 105. Yıldönümü sebebiyle yazılı açıklama yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Çanakkale Zaferi, Türk milletinin onur savaşıdır ve Türk’ün özgürlük ülküsünü yedi düvele bir kez daha ispat etmiştir” dedi.

Türk Milletinin hiçbir zaman cepheden kaçmadığını, esarete karşı her zaman şehit olmayı tercih ettiğini kaydeden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Çanakkale zaferi aynı zamanda, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, harp sahasında bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Çanakkale Savaşları, bir kahramanlık abidesi olmakla birlikte, savaşan ülke ve milletleri birbirine yakınlaştıran yönüyle de dünya tarihinde müstesna bir yere sahiptir. Türk askeri savaşın dışında düşmanına bile ne kadar merhametli olduğunu cephede göstermiştir” ifadelerini kullandı.

MİLLİ MÜCADELENİN İLK MEŞALESİ
Milli mücadele ruhunun ilk meşalesinin Çanakkale'de yakıldığını aktaran Yücel Bulut, “Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Tam 105 yıl önceydi. Çanakkale’ye savaşmaya değil ölmeye gittiler. Geride bıraktıklarını değil, vatan savunmasını düşündüler. Onların hepsi isimsiz birer kahraman olarak şehit oldular. Gazilerimiz ve geride kalanlar ise şehadeti özlediler. Minnet ve şükranla anıyoruz, ruhları şad olsun” diye konuştu.

ÇANAKKALE RUHU YAŞIYOR
Yücel Bulut açıklamasını, “Çanakkale ruhu hâlâ hepimizin yüreğinde yaşamaktadır. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263