Milletvekili Bulut; Başkan Yıldırım'a Yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul Karagöl, İl, ilçe teşkilatları, partiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. MHP Erbaa Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul 46 Projelerini Sinevizyon görseli halinde açıkladı. 

Milletvekili Bulut; Başkan Yıldırım'a Yüklendi
banner160

Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuşan Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım'a "uçan balon" diye hitap etti.

Erbaa Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen Proje tanıtım programında  MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanı, Erbaa İlçe Bakanı, Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul Karagöl, İl, ilçe teşkilatları, partiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. MHP Erbaa Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul 46 Projelerini Sinevizyon görseli halinde açıkladı. 

Proje tanıtım sonrasında konuşma yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, ”Dediler ki yetiş Erbaa’yı sel aldı. Koştuk geldik nereden bilelim insan seliymiş sevgi seliymiş. Bende bunlar neyden korkuyor diye düşünüyordum, niye tedirgin olmuşlar diye düşünüyordum. Demek ki benden evvel bu sevgi selini görmüşler. Buradan size müjde veriyorum. Haberiniz olsun Erbaa’yı sel alacak. 31 Martta bu sevgi seli Erbaa’yı alacak. Sevgide birleştiniz, kardeşlikte birleştiniz, adamlıkta birleştiniz, menfaat gözetmeden geldiniz, yüreklerinizi alıp geldiniz.

“SINIRSIZ SEVİYORUZ UCU BUCAĞI OLMAYAN”

“Ne benim ağzımdan! Ne Ertuğrul Karagöl kardeşinizin ağzından, Ne de partili kardeşlerimizin ağzından kimseyi ötekileştiren ayrıştıran, hiçbir siyasi düşünceyi aşağılayan bir kelime duymadınız. Siyasetimizde her zaman söyledik. Bizim siyasetimizde husumete, hakarete, fitneye, fesatta geçiş yok. Dedik ki biz geliyoruz gümbür gümbür geliyoruz. Hesaplaşmaya değil sonuna kadar helalleşmeye geliyoruz dedik. Erbaalıyı seviyoruz dedikçe rahatsız oldular. Ayrımsız kucaklıyoruz dedikçe rahatsız oldular. Sınırsız seviyoruz ucu bucağı olmadan. Her mikrofonu elimize almamızda rahatsız oldular. Gönlü, kalbi, ruhu burada olan ama meydanda olamayan Ak Partili kardeşlilerimizi yüreğimize bastıkça rahatsız oldular. Sevgimizden korkuyorlar. Ama şunu unutmasınlar bu sevgi aşk ve muhabbetle onları korkutmaya devam edeceğiz”.

“BİZİ KIŞKIRTMAYAA ÇALIŞIYORLAR BİZ BU OYUNUN PARÇASI OLMAYACAĞIZ”

Biz sevgi ve kardeşlik dedikçe çok üzülerek izliyorum asla ve zinhar taraf olmayacağımı söylemek istiyorum. Her gün hakaret duyuyoruz. Bu garipler her gün hakaret işitiyor, her gün bir laf duyuyor. Bizi rencide etmeye yönelik bir şeyler söyleniyor. Zinhar ağzımızdan kötü bir şey çıkmadı çıkmayacakta. Medeni ölçülerde yanımızdakileri tenkit ettiler. Ama bu tenkitlere karşı hakaret işittik. Ben bu arkadaşlara şunu tavsiye ediyorum. Sizi de diğer aday arkadaşları da kardeşimiz olarak kabul ettik. Belli ki bazıları stresi altında, sıkıntı bastı, bu sevgi selinin 31 Martta ne hale getireceğini anladınız. Sakın sükûnetinizi bozmayın, bu hakaret hane zihninizi bir tarafa bırakın biz buna taraf olmayacağız. Biz bu oyunun bir parçası olmayacağız. Ne derseniz deyin biz sizi de sevdiğimizi ilan etmeye devam edeceğiz hakaret eden arkadaşa diyorum ki yapma! Çünkü biz sana da o insani görevimizi yapacağız. İnsanlığımızı yapacağız. Ne mi yapacağız? 1 Nisan günü sana geçmiş olsun diyeceğiz. Canını sıkma geçmiş olsun diyeceğiz. Üzülme sende bizimlesin bu Erbaa’da senin de hakkın var. Bütün iyi niyetimize rağmen biz sabır sükûnet gösterdikçe her gün hakaret işitiyoruz.

BAŞKAN YILDIRIM'A "BALON" DEDİ...

Şimdi benim ağzımdan yâda Ertuğrul Karagöl kardeşimin ağzından herhangi bir Milletvekiline tek bir kelime duymadınız duyamazsınız. Biz bütün Milletvekillerimizi bu ilimizin şerefli vazifelerini yapan insanlar olarak görüyoruz. Ama şimdi arkadaşımız beni diline dolamış duyuyorum. Bugünde arkadaşlar söyledi suçumuz günahımız ney. Bunlar var bunlar beni kasıt ediyor Balon diyor benim için, şimdi aynaya baktım kalıbıma baktım balona benzer bir tarafım yok, ona baktım ben balonsam sen uçan balonsun. Uçuyor ayakları yere hiç basmadı. 5 yıldır Erbaalıya tepeden baktı. Şimdi o balonu indiriyoruz indi o balon. Yeni yeni şunları demeye başladı. Ben herkesi seviyorum diyor uçan balon. Bütün partilileri seviyorum diyor. Her mitingde söylüyorum ya öğrendi. Geç kaldın. Biz senide sevdik ama? Sen şunu unuttun siyasetin sırat köprüsü sandıktır. sırat köprüsünün başında tövbe istiğfar olur mu ya. Şunu bil bizler siyaset yapıyoruz. Sana bu güne kadarda hiç bir şey söylemedik. Çünkü bu güne kadar dilimizi sevgi ve kardeşlik üzerine inşa ettik dedik. Bizim için Erbaa önemli.

“CUMHURBAŞKANI SENİN CUMHURBAŞKANINSA BU ÜLKENİNDE CUMHURBAŞKANI”

Ben siyaseti bu partide öğrendim, ülkü ocaklarında, gençlik kollarında, Sayın devlet Bahçelinin yanında öğrendim. Âmâ bize hep şu öğretildi suretini bozma. Sükûnetini bozma yarın yüz yüze bakacağını unutma aman ha aman gönül kırma ben gönül kırmak peşinde değilim ama şimdi ne yapacağını şaşırmış bana diyor ki bunların birde vekili var Cumhurbaşkanına Cumhurbaşkanımız diyor diyor! Bak bak. Sahipleniyor hadi be bizim Cumhurbaşkanımız diyor. Asıl sana hadi be sana hadi be ben bu meydanda Recep Tayyip Erdoğan’dır diye bağıran adamım ya. Sana mı bırakacağız Cumhurbaşkanını. Cumhurbaşkanı senin Cumhurbaşkanınsa bu Ülkenin de Cumhurbaşkanı bırak istismar etmeyi.

KENDİ BAŞARISIZLIĞINIZI BAŞKA BİRŞEYLERLE GİZLEMEYİN”

“Kendi başarılılığınızı başka şeylerle gizlemeyi bırakacaksınız. Başka bir şeyle gizlemeyi bırak. Diyor ki? Cumhurbaşkanımız Kayseri’de ifade ettiği gibi Ak partilinde MHP’linde adayları Cumhurbaşkanımızın adayı. Bu işler doğru değil. Hiçbir siyasi kampanyada başarıya ulaşmak için bir devletin başındaki insanı bu milletin insanlarıyla soyutlayamazsınız. Seçilmiş irade ile başa gelmiş olan hepimizin cumhurbaşkanıdır. Saygısızlık etmeyiz ettirmeyiz İstismarda etmeyiz, ettirmeyiz de. Bu sözlerini düzeltmesini bekliyorum. Bizi çok üzdüğünü bilmesini istiyorum. Siyasi ikbal için kimseyi kırmadık, dökmedik. Siyasetinde makul zeminde ilerlemesini istiyoruz”.

ERBAA’DA DEĞİŞİM İSTEYEN KARDEŞİLERİMİZ HEPSİ BURAYA GELDİ”

“Şunun iyi bilinmesini isterim. Yazmışlar duvarlara Belediyecilik Gönül işi bugüne kadar yaptıklarınıza bakılınca o afişlere şunu yazmanız lazım “Belediyecilik gönül eğlendirme işi “çünkü sana o yakışır. Ne gönül işi gönül yıka yıka geldin. Gönül yıkmaya da devam ediyorsun. Biz he şunu söyledik biz kardeşiz. Bu Erbaa’nın ekmeğini ve nafakasını yiyen kardeşiz. Sen oradan bize hakaret yağdırıyorsun. Diyorsun ki Cumhurbaşkanı benim Cumhurbaşkanım. Bir sonrasında diyorsun ki Bana mesaj veriyor. Otur da kendi genel başkanını anlat. Ey benim gözü kulağı bağlanmış kardeşim sen hala devlet bahçeliyi anlamamışta benim anlatmamı bekliyorsun vay senin o şaşkın haline. Bu meydana kimler geldi biliyor musunuz? Geçmişte Ak Partiye, Cumhuriyet Halk Partisine, Saadete, İYİ Partiye gönül vermiş kardeşlilerimiz geldi. Erbaa’da değişim lazım diyen kardeşlerimiz geldi dedi”.

Proje ve konuşmaların ardından Ahmet Şafak Konseriyle program son buldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 16:58
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mete
Mete - 4 ay Önce

Vekil dediğin böyle olur

sayın vekil çok doğruları
sayın vekil çok doğruları - 4 ay Önce

sayın vekilim sen MHP yi birledirici kucaklatırıcı ötekileştirmeyen dediniz türkiye içinmi dediniz erbaa içinmi türkiye için dedinizse katılıyorum erbaa için dedinizse ya yalan söylüyorsunuz ya size yalanları gerçekdiye anlatmışlar erbaadan size saygım var.sen şunları biliyormuydun senin partinin belediye başkanın yenihan erbaada işçileri acımadan atarken ötekileştirirken neredeydiniz insanları oy verdi oy vermemişsin diye bilerken sizin bunlarda haberiniz yokmu bunlarda neden bahsetmediniz çıkıp ben 1994 de yenihanın attığı yanlışdı özür diliyorum diyebilirdin hani siz birleşdiriciydiniz bunlara bakdığımızda sizin sözleriniz doğru amaaaa erbaa MHP si için değil malesef erbaada farklı bir MHP zihniyeti var hırs intikam duygularıyla yönetilmiş 20 yıl acı gözyaşından başka bir şey bırakmadınız malesef senin erbaa için sevgi sözlerinizin hangisi doğru söylermisiniz İHRAÇ edilmiş yenihanı hiçbieşey olmamış gibi adayınızla yanyana resimlediniz.kime sarılacağınızı şaşırmış erbaa mhp si

sayın vekil sizin korkunuz başka
sayın vekil sizin korkunuz başka - 4 ay Önce

sizin korkunuz başka erbaa sizin parti adayınız kaybederse seninde oy ağacın kesilmiş olacak senin derdin aday değil erbaadaki yerini sağlam tutmak

Abdulkadir Demircioğlu
Abdulkadir Demircioğlu - 4 ay Önce

Ülkü ocaklarında büyüdüm halende görüştüğüm sevdiğim saydığım insanlar var ama Ertuğrul Karagöl ve MHP'ye oy vermeyeceğim. Siz nasıl olurda Ozan Arif'i anmayan Ahmet Şafak'ı konser için çağırırda birde pişkince fotoğraf çekinirsiniz. Ozan Arif'in ülkücülüğünüde MHP'ye olan hizmetini kimse inkar edemez. Devlet Bahçeli bile bu davaya onun kadar hizmet edememiştir. Madem bizler Cumhur İttifakıyız ben oyumu Hüseyin beye veriyorum. İlk fırsatta karşılaştığımızda da yüzünüze söyleyeceğim bakalım bana ne cevap vereceksiniz.

SIRADAKİ HABER