MİLLETVEKİLİ BEYAZIT'IN PAYLAŞIMI BÜYÜK REAKSİYON ALDI

MİLLETVEKİLİ BEYAZIT'IN PAYLAŞIMI BÜYÜK REAKSİYON ALDI

Haber Merkezi / ÖZELHABER - Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt'ın paylaşımı büyük reaksiyon aldı.

Milletvekili Beyazıt'ın sosyal medyada üzerinden, "İstanbul-İzmir otoyolu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açılıyor. Milletimizin kazasız belasız şekilde yolculuk etmesini ve hayırlara vesile olmasını dilerim." sözleriyle paylaştığı İstanbul-İzmir arası otobanın fotoğrafı tepki çekti. Gazeteci Kemal Vanlı'nın Milletvekili Beyazıt'ın paylaşımına, "Helal olsun sayın vekile... Hep Tokat'a, hep Tokat'a nereye kadar kardeşim... Biraz da İstanbul ve İzmir gibi gariban şehirlere yapılsın değil mi...?" yazarak kendi profilinde paylaşması üzerine milletvekili Beyazıt ve İstanbul-İzmir otabanına tepkiler yağdı.

YATIRIM GELMEDİĞİ GİBİ ELİNDEKİLER DE ALINDI

17 yıllık Ak Parti iktidarından en çok oyu aldığı illerden olan Tokat, bu 17 yıl boyunca hiç bir önemli yatırım alamayan belki de tek il. Önemli hiç bir yatırım alamazken, Tekel Sigara fabrikası ve Turhal Şeker Fabrikası gibi kentin en önemli iki sanayi kuruluşu da satılarak elden çıkarıldı. Satılan Sigara fabrikası kapatılmayacak denmesine rağmen bir yıl sonra da kapatıldı.

banner207
YOLU YAPILMAYAN KÖY KALMADI, AMA TOKAT VİLAYETİNİN YOLU HALA YAPILMADI

Ak Parti'nin 17 yıllık tek başına iktidarında en övündüğü şeyler yaptığı yol ve köprüler oldu. Öyleki bazen dağların altına, hatta bazen imkansızı başararak denizin altına yol yapan iktidar, Tokat'a aldığı oy kadar dahi cömetlik göstermedi. Tokat'ı D-100 Karayoluna bağlayan Amasya-Tokat ve özellikle Tokat-Niksar yolu dahi yapılmadı. Tokat'ı D-100'e bağlayan en önemli anayol Tokat-Niksar yolu tek şetit ve bölünmemiş şekilde kullanılıyor. Keskin virajların, yokuş ve inişlerin olduğu yolda daracacık yolda zaman-zaman görüş de sıkıntılı hale gelerek kazalara davetiye çıkartıyor. Bir çok kazanın yaşandığı anayol için gazeteci Kemal Vanlı bu durumu, "yolu olmayan köy kalmadı dediğimiz 21'inci yüzyılda, Tokat gibi bir vilayetin yolu yok. İddia ediyorum, bu ülkede Tokat'ın anayollarından iyi köy yolları var" şeklindeki yorumlarla özetliyor.

HELAL Mİ OLSUN...?

Ak Parti'nin 1'inci sıra Tokat milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat'ın yol konusundaki içler acısı hali ortadayken, İstanbul-İzmir otoyolunu öven paylaşım yapması tepkilere neden oldu. Bir çok Tokatlı,  Gazeteci kemal Vanlı'nın, "Helal olsun sayın vekile" başlığıyla yaptığı ironik paylaşım ile etkileşime geçerek yorumlar yaptı. Milletvekili Beyazıt daha önce de, Tokat'tan geçirilmeyen hızlı tren için, "hızlı trenin Tokat'tan değil de Sivas'tan geçmesi Tokat için en iyi yatırım oldu" demişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
tokatta yolu olmayan köy kalmadı ama
tokatta yolu olmayan köy kalmadı ama - 6 ay Önce

Tokatta yoluolmayan köy kalmadı ama yolu olmayan mezralar çok bazı mezralardada adı yol bir araç dahi zor gidiyor okadar dar okadar tehlikeli adı yol ölüm yolu bu Erbaanın en uzakköylerinin mezralarından bahsediyorum dağlar dediğimiz erbaanın kuzey köylerinin mezraları inanmayan gidipbakar insan korkuyor oradakilerin sesinide duyan yok nasıl olsa gariban Ben her zaman söylerim bir ilin ilçenin adamgibi yolu çeşmeden akan suyu dügünelektriği kanalizasyonu yoksa o ilin ilçesinin köylerinin bu sorunları oldukça o ilden ilçeden köyden gelişmişlikden bahsedilmez yolsu elektrik kanalizasyon ana soroundur köyler için olmassa olmazdır

Yazık
Yazık - 6 ay Önce

Adamın derdi Tokat’a hizmet değil ki başçiftlik grubu oluşturdu bu da erbaayı niksarı turhalı karıştırıyolar bi de kadın versiyonu var zengin o daha evlere şenlik adam konuşmaya korkuyo mahkeme gibi

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0