MHP TOKAT’TAN ORTAK AÇIKLAMA; KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR

MHP TOKAT’TAN ORTAK AÇIKLAMA; KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR
Abone Ol

MHP Tokat İl ve Merkez, Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Turhal, Sulusaray, Yeşilyurt, Reşadiye, Pazar, Zile ilçe başkanlıkları ortak bir açıklama yaparak Ankara Barosu tarafından MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut’a verilen disiplin cezası, "yok hükmündedir" çıkışıyla sert bir dille kınandı.
 

Tokat Milletvekili Yücel Bulut’a destek mahiyetinde yapılan ortak açıklamada, “FETÖ kalkışmasının ve yapılanmasının Türkiye’ye verdiği zararlar yazmakla ve saymakla bitmez. Fakat FETÖ’cüler bu ülkeye en büyük zararı adaleti yok ederek, yargıyı çökerterek verdiler. Adalet bir ülkede kanunlarla tesis edilir. Geçmiş dönemde gördük ki adalet mekanizması içerisinde yer alan FETÖ’cüler birçok kararda kanunları işletmek yerine örgüt menfaatini/emirlerini dikkate alarak kararlar almışlardır. Bu olaylara tüm Türkiye şahit olmuştur” denildi.
 

Açıklamada devamla şu konuların üzerinde duruldu.
“Partimize ele geçirmeye yönelik yapılan sözde kurultay da bu mihval üzere bir olaydı. 15 Temmuz sonrasında ‘FETÖ üyeliğinden’ hapis cezası alan eski hâkim Burhan Yaz, bazı mihrakların 2016’da gerçekleştirdiği bu kurultay hakkında MHP Genel Merkezi’nin aldığı ‘tedbir’ kararını kaldırıp kurultayın yapılabileceği yönünde karar vermişti. Hukukun işlemediği bu karara imza atan ve daha sonra FETÖ’den ceza alan Burhan Yaz’a “FETÖ’cü imasında bulunduğu” gerekçesiyle, Ankara Barosu tarafından Tokat Milletvekilimiz Yücel Bulut’a verilen ‘disiplin cezası’ anlamsızdır, yok hükmündedir. Ankara Barosunun almış olduğu kararı kınıyoruz.
Bir memleket adaletle yaşar, adaletsizlikle yıkılır. O kapı kapanırsa veya o kapı emirle karar verir hale gelmişse, adalet askıya alınmışsa, ülke bitmiş, devlet çökmüş demektir. FETÖ’nün adalet yapılanması yargıyı bitirme aşamasına getirmişti. FETÖ’nün ülkenin kalbine (adalete) verdiği hasar kolay kolay onarılmayacak. 

 

Tüm olanlara ve yaşananlara rağmen Türk adaleti sistemi Türkiye’nin gurur kaynağıdır. Adalet sistemimize sonuna kadar güveniyoruz. Kamuoyuna duyurulur.”

banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
erbaa belediyesinden toplu işden çıkarmalar
erbaa belediyesinden toplu işden çıkarmalar - 9 ay Önce

Erbaa belediyesinden toplu işden çıkarmalarada tepki gösderseler keşke yazık değilmi insanlar ekmeğinde ediliyor kara kışda ben atanları attıranları Allaha havale ediyoruz

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263