MHP, ÖLÜMÜ GÖZE ALMAK PAHASINA DEVLETİNİN VE CUMHURBAŞKANININ YANINDADIR

MHP, ÖLÜMÜ GÖZE ALMAK PAHASINA DEVLETİNİN VE CUMHURBAŞKANININ YANINDADIR

13 Ağustos 2018 Pazartesi 09:38
MHP, ÖLÜMÜ GÖZE ALMAK PAHASINA DEVLETİNİN VE CUMHURBAŞKANININ YANINDADIR

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, her gün 15 Temmuz yaşatma gayretinde olanlara, “Ölümü göze almak pahasına bağımsız Türk devletini, tüm mekanizmalarıyla yaşatmaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın yanında kenetlenmeye kararlıyız” çağrısında bulundu.
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, beraberinde MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, İl Genel Meclis Başkan Vekili Veli Gökyıldız ile kentte görev yapan basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelerek ülke ve yerel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut son günlerde yaşanan ekonomik saldırılarla ilgili olarak şu ifadelere dikkat çekti;
Ölümü göze aldık

“24 Haziran seçimlerinin öncesinden başlayan 17-25 Aralık’la filizlenen, 15 Temmuz’da vücut bulan küresel saldırının bir uzantısı olduğuna inanıyoruz. Bu saldırılar nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi olarak bir yol haritası belirledik. Anadolu insanının konsorsiyum olmaksızın, ittifak olmaksızın beş benzemezi bir araya getirmeksizin doğrudan şahsına teveccüh gösterdiği ve 17-25 Aralık sürecinden sonra çevresindeki ayrık otlarını ayıklamak suretiyle özellikle FETÖ belasının ne elem bir şey olduğunu görmek suretiyle milli çizgiden sapmaksızın politika seyreden sayın Cumhurbaşkanımızın, bu milletin ikbal ve istiklali için kişisel kayırılmasının ehemmiyet arz ettiğine inanarak milli birlik ve bütünlüğümüzün sarsılmasına müsaade etmemek adına ortaya koymuş olduğu politik çizgi çerçevesinde sayın Cumhurbaşkanımızı desteklemiştik. Bugün de Milliyetçi Hareket Partisi küresel çetelerin uzantıları tarafından vücut bulan bu operasyonların defedilmesi aşamasında bu saldırının ekonomik maskeyle perdelenmesi suretiyle yeni bir boyutunun açılması karşısında son nefesine kadar ölümü göze almak pahasına devletinin ve cumhurbaşkanının yanındadır. Biz Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar yanındayız. Bu ittifakı sarsmaya güçleri yetmeyecek. Duruşumuzu örselemeye kimsenin gücü yetmeyecek. Duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz” diye konuştu.
“CUMHUR İTTİFAKI 3 GÜNLÜK BİR HEVES DEĞİLDİR”
Cumhur İttifakının 3 günlük bir heves olmadığını vurgulayan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burada Tokat’ın köylerine çıktık ve Cumhur İttifakının 3 günlük bir heves olmadığını anlattık. Cumhur İttifakının bin yıllık bir maziden beslenen bir dayanışma anlayışı olduğunu bir siyasi birliktelikten ziyade Anadolu insanının Milli Mücadele ruhunun siyasi sahnesine taşınması anlamına geldiğini ifade etmiştik. Ve son bela defedilene kadar, son eşkiyanın başı ezilene kadar Anadolu insanının hür bağımsız ve milli bir şekilde kendi inançları doğrultusunda kendi kaderini tayin etme yetkisine tüm dünya saygı duyana kadar Dünya Milletler ailesinin hür, eşit ve bağımsız bir üyesi olduğumuz dünyanın tüm milletleri ve devletleri tarafından kabul edilene kadar binlerce yıllık inanç birikimimize dünyadaki herkes tarafından saygı duyulana kadar Cumhur İttifakının süreceğini ilan etmiştik.
‘CUMHURBAŞKANIMIZI ELBETTEKİ YALNIZ BIRAKACAK BİR MAYASIZLIKTA DEĞİLİZ.’
Bugün bu ekonomik saldırılar karşısında Cumhurbaşkanımızı elbetteki yalnız bırakacak bir mayasızlıkta değiliz. Çünkü 15 Temmuz gecesi 1 gece idi. Şuanda bize hergün 15 Temmuz yaşatma gayretinde olanlara biz de buradan şunu söylüyoruz;Ölümü göze almak pahasına bağımsız Türk devletini, tüm mekanizmalarıyla yaşatmaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın yanında kenetlenmeye kararlıyız. Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, almış olduğu oydan bağımsız olarak bu ülkede milli mücadele yürüten kadroların siyasi mirasçısıdır. Özgül ağırlığı bunun üzerine inşaa edilmiştir. Ve bunu Milli Mücadele kabul ediyoruz. Son nefesimize kadar AK Parti’nin yereldeki hatalarını söyleyebiliriz bu başka bir şey benim şuan söylediğim bambaşka bir şey. Son nefesimize kadar Türkiye Cumhuriyetini yaşatmaya ant içtik. BunuMustafa Kemal’in bir vasiyeti olarak kabul ediyoruz. Bu devleti yaşatmak için herşeyi göze aldık. Bu devleti yaşatmanın birinci ve öncelikli adımı tüm dünyanın savaş açmaya cüret gösterdiği Cumhurbaşkanımızın yanında bedeli ne olursa olsun bu milleti yaşatabilmek için kenetlenmeye devam etmektir. “

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hangi partili olursak olalım devletin yanında olma 2018-08-14 12:41:50

partili olmak önemli değil devletimizin yanında olmak önemli