MHP'Lİ VEKİLLERDEN TOKAT AÇIKLAMASI

MHP'Lİ VEKİLLERDEN TOKAT AÇIKLAMASI

Musa Özdemir Haberi - MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Tokat iline hızlı tren ya da hızlandırılmış tren seferlerinin gerçekleştirilmesi konusunda bekleyişimiz sürüyor. Sayın Genel Müdür bu konuda, bizzat proje haritası üzerinde bize sunum yaptı. Projenin yakında hayata geçirilmesi aşamasına geçileceğini ifade etti" dedi.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Afyon Milletvekili  ve Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u ziyaret ederek, bölgelerinin demiryolları ile ilgili sorunlarını dile getirdiler ve çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Bulut, TCDD Genel Müdürlüğüne yaptıkları çalışma ziyareti ile ilgili olarak, “2 Ekim 2019 tarihinde Devlet Demiryolları Genel Müdürümüz Ali İhsan Uygun’a Yeşilyurt Belediye Başkanımız Muhsin Yılmaz ile bir ziyaret gerçekleştirdik. Tokat ili ve Yeşilyurt İlçemizin Demiryolu Taşımacılığı konusundaki sorunlarını gündeme taşıdığımız ve çözüm yolları aradığımız ziyaretimize Afyon Milletvekilimiz Mehmet Taytak ve Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş da eşlik ettiler” dedi.

YEŞİLYURT’A VERİLEN SÖZ YERİNE GELDİ
Yeşilyurt’a verilen sözlerin yerine geldiğini ifade eden Yücel Bulut, “Daha önce Yeşilyurt İlçemize ziyaretimizde gündeme gelen vatandaşlarımızın sıklıkla gündeme getirdiği üst geçit ve alt geçit sorunları sayın genel müdürümüze aktarılmış ve bu konuda yardımları istenmişti. Yıllar önce Yeşilyurt İlçesine yapılan, ancak anahtarları bulunamadığı için hizmete açılamayan ve üstelik kullanılmadığı gibi ayıplı malzeme kullanılması nedeniyle hasar gören Üst Geçit’in anahtarları temin edilerek en kısa zamanda asansörlerinin devreye sokulması konusunda talimat verildiği gibi, ayrıca bir alt geçit inşa edilmesi amacıyla yerinde bir inceleme yapılması için görevlendirme de gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

banner207
TREN TOKAT’A GELİYOR
Tokat’ın hızlı trene kavuşmasına yönelik olarak Tokatlıların isteklerini aktardıklarını anlatan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Tokat iline hızlı tren ya da hızlandırılmış tren seferlerinin gerçekleştirilmesi konusunda bekleyişimiz sürüyor. Sayın Genel Müdür bu konuda, bizzat proje haritası üzerinde bize sunum yaptı. Turhal ile Tokat’ı birbirine bağlayacak tren yolunun projelendirmesinin tamamlanmak üzere olduğunu gördük. TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, projenin yakında hayata geçirilmesi aşamasına geçileceğini ifade etti. Ayrıca Sayın Genel Müdür, demiryollarının bütçe ve mali imkanları ölçüsünde projesi tamamlanmak üzere olan Turhal - Tokat Demiryolunun en kısa zamanda hayata geçirilmesine gayret gösterildiği ifade etti. Hızlı trenin Tokat’a kadar gelmesi hususunu yakından takip etmeye devam edeceğiz. Hemşerilerimizin bu özleminin bir an önce son bulması için lobi çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Yücel Bulut açıklamasını şöyle sürdürdü:

TOKAT - ANKARA ARASI KISALACAK
“Genel Müdürümüz ayrıca stajını Turhal Şeker Fabrikalarında gerçekleştirdiğini ifade ederek bölgeyi çok iyi tanıdığını ve bölge insanını çok sevdiğini, Tokat Kebabının lezzetini ise sürekli anlattığını, zaman zaman Perşembe Yaylasına gitmek için halen Tokat güzergahını kullandığını ifade etti.
Tokat ile Ankara arasında beklenti oluşturan hızlandırılmış tren seferleri ile ilgili olarak çeşitli alternatifler olabileceğini, bunlardan bir tanesinin de Yıldızeli üzerinden Ankara’ya geçen ve hızlandırılmış sefer taşıyacak olan hattın, Tokat Merkez Yıldızeli arasında servis konularak Tokat’a bağlanması seçeneği olduğunu ifade etti. Böylece Tokat - Ankara seferlerinin 3 saat seviyesine düşebileceği ve alternatif güçlü bir hat olacağı, bu konudaki çalışmaların titizlikle takip edildiğini ifade etti.”

MUHSİN YILMAZ’DAN TEŞEKKÜR
Tokat Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, Yeşilyurt’un ihtiyacı olan üst geçidin devreye sokulması konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’a teşekkür ederek, “Yeşilyurt’un sorunlarının çözümü noktasında büyük hassasiyet gösteren Milletvekilimiz Yücel Bulut’a hem şahsım adına hem de Yeşilyurtlular adına teşekkürü bir borç bilirim. Demiryolu üzerine yapılacak olan üst geçit ile birlikte diğer sorunlarımızın çözümünde de milletvekilimizin gayretleri yapacağımız hizmetler noktasında bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Hep birlikte güzel, yaşanabilir ve sorunsuz bir Yeşilyurt için mücadeleye, çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TOKAT’A ÖZGÜ HEDİYELER
Öte yandan Milletvekili Yücel Bulut, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’a günün anısına Tokat’a özel Niksar Çeyiz Sandığı, Tokat Basması gibi ürünler hediye etti. Bulut, “Bu ürünlerin otantik anlamları var, Sizlere Tokat’ı hatırlatır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 18:16
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0