MEMLEKETİ TOKAT'A GÖNDERİLMESİ İÇİN YARDIM İSTEDİ

Mustafa Biçer Haberi - İstanbul'daki bir ormanda medeniyetten uzak perişan bir hayat sürerkek bulunan Lütfi Özcan'ın Tokatlı olduğu ortaya çıktı. Özcan'ın 10 yıl önce Tokat'tan İstanbul'a gittiği, iş bulamayınca  Sultanbeyli Mecidiye Mahallesi ormanlık alanda 3 köpeği ile birlikte yaşamak zorunda kaldığı öğrenildi.  Bir piknikçinin sosyal medya paylaşımı sayesinde bulunan Özcan'ın kendisi ve köpekleri için iş ve ev imkanını teklif eden Sultanbeyli Belediyesinin teklifini reddederek, 3 köpeği ile memleketi Tokat'a gönderilmeyi istediği alınan bilgiler arasında.

Şehirden 15 kilometre uzakta ormanda yaşam mücadelesi 
10 yıl önce memleketi Tokat’tan İstanbul’a gelerek iş arayan kaynak işçisi 43 yaşındaki Lütfü Özcan iş bulamayınca ormanlarda yaşamaya başladı. 6 yıldır ormanlarda yaşayan Özcan’ın son durağı Sultanbeyli sınırlarında yer alan Mecidiye Mahallesi ormanlık alanı oldu. Özcan, 4 aydır burada çadırda 3 köpeği ile yaşam mücadelesi veriyordu. 

Piknikçiler buldu, sosyal medyadan belediyeye haber verildi 
Mecidiye Mahallesi ormanlık alanının yaklaşık 15 kilometre iç kesiminde çadır kurarak 3 köpeği ile yaşam mücadelesi veren Lütfü Özcan’a piknikçiler şans eseri denk geldi. Özcan’ın durumunu gören vatandaşlar video çekerek sosyal medyada Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i etiketledi. Bu paylaşıma hemen duyarlılık gösteren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ekipleri görevlendirdi ve Özcan’ın karamsar hayatına ışık yeniden doğdu. 

banner207
Sultanbeyli Belediyesi Sosyal Destek ekiplerini seferber ederek Lütfü Özcan için çalışma başlattı. Özcan’a iş bulunarak barınacağı ev temin edildi. Sultanbeyli Belediyesi Veterinerlik İşleri birimi 3 köpeği detaylı sağlık taramasından geçirerek aşılarını yaptı. Köpeklerinden ayrılmak istemeyen Özcan ev ve iş imkanını kabul etmeyerek köpekleri ile beraber memleketi Tokat’a gitmek istedi. Sultanbeyli Belediyesi Tokat’taki resmî kurumlarla iletişime geçerek Lütfü Özcan’a orada iş imkanı sağlanması ve 3 köpeği ile memleketine gitmesi konusunda yardımcı oldu. 
Tokatlı olan AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy da Özcan için girişimlerde bulunarak Artova’daki yeni yaşamı için katkı sundu. 
Belediye’ye teşekkür eden Lütfü Özcan, “Şu an ben burada kalıyorum. Buraya pikniğe gelen arkadaşlar vardı. Sağ olsunlar onlar yardımcı oluyorlardı. Sonra belediye ekipleri geldi. Onlar yardımcı oldu. Hayvanlara 6 senedir bakıyorum. Onları bırakmak istemiyorum. Belediye bana iş imkanı sundu. Köpeklerimi bırakmak istemediğim için kabul etmedim. Son çare köyüme gitmek oldu. Sultanbeyli Belediyesi bana yardımcı oldu. Belediye çalışanlarına ve Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 11:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu tokatlı hayat küsmüş
bu tokatlı hayat küsmüş - 7 ay Önce

belliki bu tokatlı hayata küsmüş zamanında elinden tutanı olmamış dayısı yokdu demekki fakirlik parasızlık insanın aklını bile alır böyle ne yapacağını bile bilemessin çaresiz kalırsın Allah yardımcısı olsun ormanda tarzan gibi yaşamak çok zor olsa gerek dön be tokatına memleketine istanbul ormanlarında ac kalıp ölmekdense tokatında memleketinde ac kalmak daha evladır

SIRADAKİ HABER

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0