MAHALLELİ YAŞADIKLARI KORKUYU BİR KEZ DE YETKİLİLERE ANLATTI

Haber sitemiz Tokattan.com tarafından pazar günü gündeme taşınan Semerkant Mahallesindeki bazı evlerde oluşan çatlaklarla ilgili İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü ile AFAD teknik ekibi incelemelerde bulundu.

Tokattan.com'un haberi bir kez daha etkili oldu. Sitemizin Kaledibi olarak da adlandırılan Semerkant Mahallesindeki bazı evlerde oluşan tehlikeli çatlaklar ve evlerin kayması ile ilgili haberimiz üzerine AFAD ve İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü teknik ekipleri mahalleye giderek inceleme yaptı. Tokat Kalesi alt bölgesinde Semerkant Mahallesi'ndeki bulunan 5 evin duvarları ve zeminlerinde çatlaklar oluşması mahalle sakinlerini endişelendiriyor. Riskli alanda bulunan evlerde oturan vatandaşların İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne yaptığı başvuru sonrasında ekipler inceleme yaptı. AFAD ve İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü teknik ekipleri evleri tek tek dolaşarak binaların duvarlarında oluşan çatlaklarla ilgili tespitlerde bulundu. İki kurumun yaptığı incelemenin ardından bir rapor oluşturularak bölgede çalışma yapılacağı kaydedildi.

banner207
SESLERİNİ BU HABERLER DUYURDULAREvlerine girmeye korkuyorlar
Mahalle sakinlerinden Fikriye Türk, çatlaklar nedeniyle evlerine girmeye korktuklarını ifade ederek, “Evlerimizde çatlaklar var, başımıza yıkılacak diye korkuyoruz. Bugün ekipler incelemelerde bulundu. Yardım bekliyoruz” diye konuştu.Evlerinde oluşan çatlak nedeniyle kiraya çıktıklarını ifade eden Emine Yayla, “5 yıldır kirada oturuyorum, evimizin yapılmasını istiyorum. Bizlerin evlerimizi tamir ettirme durumu da yok” dedi. Nuriye Top ise tadilat yapmak için evlerinin tabanındaki tahtaları söktüklerinde çatlaklarla karşılaştıklarını belirterek, “Evimizi fareler basmıştı, tahtaları sökmüştük. Bu yarıklar ortaya çıktı. Evde durulacak durumumuz yok” ifadelerini kullandı.
Tokat Kalesi alt bölgesinde bulunan mahalle yaklaşık 6 yıl önce can veya mal kaybına yol açma riski taşıması sebebiyle 'riskli alan' olarak ilan edilirken, 493 evin yıkılması gündeme getirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 09:40
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0