LİSTEDE TOKAT'IN ÜNLÜ ZİNAV GÖLÜ İLE BURDUR'UN SALDA GÖLÜ'DE VAR

LİSTEDE TOKAT'IN ÜNLÜ ZİNAV GÖLÜ İLE BURDUR'UN SALDA GÖLÜ'DE VAR

Musa Özdemir Haberi - Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de  yayımlanan karara göre Türkiye genelindeki önemli 30 turizm merkezi ile 5 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi iptal edildi. Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki ünlü Zinav Termal Turizm Merkezi'de Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile iptal edilen turizm merkezleri arasında yer aldı.

Bazı alanlarda ilan edilen turizm merkezleri ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgelerinin iptali, sınırlarının yeniden belirlenmesi, isim ve statülerinin değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 30 turizm merkezi ile 5 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi iptal edilirken, 31 turizm merkezi ile 10 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesinin sınırları yeniden belirlendi. İptal edilen turizm merkezleri arasında Tokat Reşadiye Zinav Termal Turizm Merkezi'de yer aldı. Ayrıca son zamanlarda ülke gündeminden düşmeyen Salda Gölü'nün de turizm merkezi ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi statüsünden çıkartıldığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 09:55
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0