KONTROLSÜZ YAPILAN CAMİLER DE GÜNDEME GELDİ

KONTROLSÜZ YAPILAN CAMİLER DE GÜNDEME GELDİ

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’la makamında bir araya geldi. Yaklaşık 1 saat görüşme süresince toplumsal konuların görüşüldüğü ve Tokat Milletvekili Bulut, Tokat’taki ibadet hanelerdeki eksiklikleri dile getirdi.

KÖYLERİN İMAM EKSİKLİĞİ VAR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, özellikle birçok köyde camilere imam atanması konusunda köylülerin beklenti içerisinde olduğu ifade edilerek, köy camilerine imam atamasının bir önce yapılması konusundaki vatandaşlardan gelen talepleri Diyanet İşleri Başkan Ali Erbaş’a aktardı. Ayrıca kontrolsüz yapılan cami inşaatlarının ve estetik değerlerden uzak bir şekilde inşa edilen camilerin İslam’ın ruhunu yansıtmadığına ilişkin eleştiriler de Yücel Bulut tarafından Diyanet İşleri Başkanına sunuldu.

banner207
EKSİKLİKLER BİR AN ÖNCE GİDERİLECEK
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise, yakın bir zamanda kadro açığını tamamlayabilmek adına kadro açılacağını ve eksiklerin tamamlanacağını, eksik olan bölgeleri bildiklerini ve en kısa zamanda kadro açılmasıyla eksikliklerin giderileceğini ifade etti. Ayrıca kontrolsüz cami inşaatlarına ilişkin olarak bir çalışmanın gündemde olduğunu kaydeden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, üniversitelerle bu konuda bir çalışma yürüttüklerini, en kısa zamanda camiler konusundaki standartların belirleneceğini ve sıkı bir denetime tabi tutularak estetik değer taşıyan ve şartları haiz camilerin inşaatına izin vereceklerini ifade etti.

HOŞGÖRÜ İKLİMİ
Türkiye’nin en büyük ihtiyacının herkesi kucaklayan bir hoşgörü iklimi olduğunu ifade eden Yücel Bulut, bu nedenle başta siyaset olmak üzere bütün kanaat önderleri ve yönetim kademeleri Anadolu’nun mirasına uygun olarak tahammül çerçevesinde ve birlikte yaşam iradesine uygun olarak hareket etmesi gerektiğine işaret etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0