Jandarma İkisini Yakaladı, Diğeri Aranıyor

üç hırsızdan ikisini çaldıkları 140 kilogram, bakır kablo ile birlikte yakaladı. Kimliği tespit edilen diğer hırsızlık şüphelisi A.Ç.’nin ise aranmasına devam ediliyor.

Jandarma İkisini Yakaladı, Diğeri Aranıyor

Tokat’ın Niksar ilçesinde hırsızlar az daha faciaya sebep oluyordu. Çaldıkları telefon kablolarını üzerlerindeki plastik yalıtkandan yakarak ayırmak isteyince orman yangınına neden oldular. 

Alınan bilgilere göre; çaldıkları telefon kablolarını üzerlerindeki plastik yalıtkandan yakarak ayırmak isteyen Y.S., H.K. ve A.Ç. adlı şahıslar, kablolar  Yolkonak beldesi yakınlarındaki ormanlık alanda ateşe verdi.

Ormandaki ateşi gören köylülerin ihbarı üzerine Niksar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler hızlı bir şekilde olay yerine hareket etti. jandarma ormanda yangına sebep olan üç hırsızdan ikisini çaldıkları 140 kilogram, bakır kablo ile birlikte yakaladı. Kimliği tespit edilen diğer hırsız A.Ç.’nin ise aranmasına devam ediliyor.

Hırsızların sebep olduğu alevlerin ormanlık alana sıçraması sonucu meydana gelen küçük çaplı yangın ise olay yerine giden itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü. Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 14:13
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER