İPEK; “ZAFER TÜRKÜN RUHUNDA VAR”

İPEK; “ZAFER TÜRKÜN RUHUNDA VAR”

Musa Özdemi Haberi - MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, Zafer Haftası sebebiyle yayımladığı mesajda, Metehan’ın kurduğu ve 2000 yılın üzerinde tarihi olan Türk Ordusunun Zafer Haftasını kutladı.

banner207
26 Ağustos 1071 tarihinde kazanılan Malazgirt Zaferinin, Türklerin Anadolu’yu yurt edinmesinde önemli bir yeri olduğunu söyleyen Mustafa İpek, “Kahraman Türk ordusu Malazgirt’te kendisinden kat ve bat bir orduyu bozguna uğratmıştır. Türk’ün kahramanlığının, yiğitliğinin bir kez daha Malazgirt’te tecelli ettiğini gördük. Atalarımız bizlere yurt kurmak, yurdunu korumak için canlarını hiç düşünmeden vermişlerdir. Rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.
30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Dumlupınar savaşının da Kurtuluş Savaşının kazanılmasında imza niteliğinde olduğunu kaydeden Mustafa İpek, “Düşünün ki, silahı olmayan, yiyecek ekmeği bulunmayan bir ordu. Bu ordu Büyük Taarruz ile harekete geçiyor ve Anadolu’yu işgalcilerden temizliyor. Ne muhteşem bir zafer. Türk’ün bir kez daha esaretle sınandığı bir savaş. Ergenekon’dan çıkış gibi bir olay. Biz millet olarak hür yaşarız, esarete gelmeyiz. Bu topraklar için, bu vatan için canlarını veren Ceddim, ruhun şad olsun” diye konuştu.
Günümüz Türk ordusu ile çarpışmaya, savaşmaya korkan kalleş ülkelerin terör örgütlerini besleyerek, destekleyerek terör faaliyetleri yürüttüklerini aktaran MHP’li Mustafa İpek, “Asla başaramayacaksınız. Türk’ü esaret altına alamayacaksınız. Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız. Bu vesile ile zafer haftasında bizlere zaferler hediye eden Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranlarımızı sunuyorum. Ruhunuz şad olsun. Gazilerimizi ve şehitlerimizi asla unutmayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaferde başkan
Zaferde başkan - 6 ay Önce

zaferi seviyoruzda başkan erbaa belediyesinden atılan AK partili oldukları için MHP li başkan tarafından kovulan işçiler ne olacak mhp ye yakışıyormu hani siz ittifakdınız tavandamı tabandamı devlet bahçelide ittifak var doğru ama erbaada yok şaşırıyoruz bu neyin şaşırtmacası

veli
veli - 6 ay Önce

mhpde türk kalmış ki

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0