İNSANLAR TOKAT KAZ GÖLÜNE AKIN EDİYOR

Abone Ol

Nurhan İçmez Haberi - Tokat’ta yeni dönemle birlikte ziyarete açılan kaz gölü doğa manzarası ile ilgi odağı oluyor.

Tokat Kaz Gölü’nün ulusal ve uluslararası turizmine açılması için başlatılan çalışmalar meyvelerini verdi. Yeni dönemle birlikte ziyarete açılan kaz gölü doğa manzarası insanları cezbediyor. Pazar ilçesinde kuşların önemli göç durakları ve "Yaban Hayatı Geliştirme Sahası" olan Kaz Gölü vatandaşların akınına uğruyor. Göl çevresine yapılan yürüyüş yolu ile ziyaretçiler tabiatla iç içe olarak göl çevresini gezebiliyor. Kartpostallık görüntülerin olduğu Kaz Gölü’ne, yerli ve yabancı birçok turist fotoğraf çekmek ve gezmek için geliyor. Sazlıkların arasındaki yürüyüş yollarında gezme imkanı bulan vatandaşlar manzaranın keyfini çıkartıyor.

Lavanta çiçekleri ayrı bir güzellik kattı
Geçtiğimiz yıl dikilen 3 bin adet dikilen lavanta kaza gölüne ayrı bir hava kattı. Yürüyüş yolları kenarından açan lavanta çiçeklerinin yanında yürüyüş yapma imkanı bulan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekinmeyi ihmal etmiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 12:35
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fadime gürel
Fadime gürel - 1 ay Önce

Pek güzel değil gittiğinize değmiyo gitmeseniz de olur

hiç dikkat ettikmi tokatı ilçelerini
hiç dikkat ettikmi tokatı ilçelerini - 1 ay Önce

hiç dikkat ettikmi tokat ve ilçelerini daha beş yılakadar Tokatta tek bir gümenek mesire alanı olurken şimdi almus barajı turhal kaz gölü ve bir çok yaylalar doğal yapılan Erbaa park vadi gibi Erbaada Düden gölü gibi anılmış bakımlı yerlerimiz söylenmeye başladı.Demekki bu işlerinde biraz parayla birazda ilgiyle yapılabildiğini gördük inşAllah bunların sayıları artacak

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263