HUZURLARINIZDA; HARAMİ YAYLASI

Nurhan İçmez Haberi - Tokat'ta eşsiz doğal güzelliklerin arasında kapılarını müşterilerine açan tesis, Kovid-19 tedbirleri kapsamında farklı bir gözüm geliştirip tüm müşterilerine sunumlarını tek kullanımlık malzemelerle yapıyor.

Tokat’a 34 kilometre uzaklıktaki Almus Baraj Gölü elektrik santralinin olduğu bölgede yer alan Harami Yaylası doğal güzelliği ile görenleri büyülüyor. Yaklaşık 2.5 aydır korona virüs önlemleri kapsamında ziyaretçilerden uzak kalan Harami Yaylasında bulunan balık tesisinde yeni dönem için hazırlıklar yapıldı. Yeşilırmak kenarında vatandaşların sosyal mesafeye uygun olarak oturabilecekleri ahşap mekanlar oluşturuldu. Yemek ve çay servisleri ise tek kullanımlık plastik tabak, çatal ve bardaklar kullanılarak yapılıyor.

Irmak kenarında masalar sosyal mesafeye göre ayarlandı
İşletme sahibi Çağrı Oktar, normalleşme sürecinde hazırlıklarını tamamladıklarını ve birçok değişiklik yaptıklarını söyledi. Balık ve salata servislerini tek kullanımlık plastik tabaklarla yaptıklarına dikkat çeken Oktar, balık güvecin ise tabağı ile yüksek derecede piştiği için aynı şekilde servis edildiğini ifade ederek, “Bardaklarımız, çatallarımız dahil yemek servisimizde tek kullanımlık malzeme kullanıyoruz. Sosyal mesafeye göre masalarımızı yeninden dizayn ettik. Pandemi süreci bitene kadar bu şekilde devam edeceğiz. Normalleşme süreci ile ilgili bir yoğunluk beliyoruz” dedi.

Harami yaylasının Yeşilırmak'ın başlangıcı konumunda olduğunu ifade eden Oktar, “Buranın geçmişini bizlerde dedelerimizden Harami yaylası olarak duyduk. Buranın geçmişi ile ilgili net bir bilgimiz yok. Burada yaşayan insanlardan dolayı bu şekilde bir isim konulmuş” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 11:32
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla Oğultürk
Leyla Oğultürk - 1 ay Önce

Harika bir yer .Tokattan geleceğiz yolu nasıldır ? Almışın içinden mı geçiliyor ?

Tokatın her yeri turizm cenneti
Tokatın her yeri turizm cenneti - 1 ay Önce

Biz her zaman söylüyoruz Tokatımızın her yeri cennet gibi ama ne yazıkki bu güzellikleri daha yeni tanıyoruz internet sayesinde ve buraları çekip paylaşanlar sayesinde yani tokatlılar bile bilmiyor sadece o yöre halkınında bir kısmı görmüş biliyor diğer kısmıda sadece duymuş hiç gitmemiş işde TOKAT ın daha hiç duyulmamış görülmemiş kesvedilmemiş saklı kalmış güzellikleri var

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0