HÜSEYİN YARICI “ŞEHİTLERİMİZ ÜLKEMİZİN TEMİNATIDIR”

HÜSEYİN YARICI “ŞEHİTLERİMİZ ÜLKEMİZİN TEMİNATIDIR”

Bu ülkenin her ferdinin vatanı için canını vermekten geri durmadığını ifaden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Şehitlerimiz bu ülkenin teminatıdır, ay yıldızlı bayrağımıza rengini veren kahramanlarımızdır. Anadolu’nun yurt olmasında ve devamında bu topraklar şehitlerimizin, gazilerimizin canları, kanları vardır” dedi.

banner207
İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Tokat Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti. Yarıcı ziyarette, “Şehadette hem hüzün vardır, hem de kıvanç. Şehitlerimiz bu ülkenin teminatıdır, ay yıldızlı bayrağımıza rengini veren kahramanlarımızdır. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onların geride bıraktığı emanetlere de gözümüz gibi bakmaya söz veriyoruz” diye konuştu. Hüseyin Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bugün buradaysak, bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyorsak, başımız dik, alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onlara karşı borcumuzu ödeyebilmek mümkün değil. Artık onlar sadece kendi anne ve babalarının evlatları değil, aziz Türk milletinin evlatlarıdır. Onların uğrunda can verdiği değerleri daha da yükselteceğiz daha da güçlendireceğiz ki bu vatan için can vermenin, bu vatan için kan vermenin boşa gitmediğini yedi düvele göstereceğiz."
Hey Onbeşliler diye başlayıp destansı hale gelen şehit hikâyelerine Tokat’in aziz insanının alışık olduğunu aktaran Hüseyin Yarıcı, “Son devirde Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında Tokat binlerce şehit vermiştir. Tokat son yıllarda da teröre en çok şehit veren iller arasında yer almaktadır. Terör belasının biran önce yok edilmesi için çalışacağız. Terör birçok aileyi yok etmekte, ocakları söndürmekte, kalkınmaya sekte vurmaktadır. Bu arada terörü ve teröre destek veren herkesi lanetliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 16:37
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0