HÜSEYİN YARICI: KADIN ELİNDE DÜZEN VARDIR

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Dünya Kadın Hakları gününde, kadınların sıkıntılarını dinleri, onlara çiçek dağıttı.

HÜSEYİN YARICI: KADIN ELİNDE DÜZEN VARDIR

TOKATTAN.COM BÜLTEN HABERLERİ - İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Dünya Kadın Hakları gününde, kadınların sıkıntılarını dinleri, onlara çiçek dağıttı.
Tüm kadınların Dünya Kadın Hakları gününü kutladığını ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Öncelikle ifade etmek istediğim konu, İYİ Partinin, partimizin genel başkanının kadın olmasıdır. Bu durum Türkiye kadınları için bir iftihar meselesidir, bir ayrıcalığıdır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, kadınlarımızın haklarını korumaya yönelik olarak yıllardır mücadele sürdürmektedir. 28 Şubat sürecinde genç kızlarımıza yapılan ayrımcılığa karşı dim dik ayakta durmuştur. O gün sesini kısanlar, sinenler bugün demokrasi havarisi kesiliyorlar” dedi.

İYİ PARTİ DÖNEMİNDE ANALARIMIZ İYİ OLACAK
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “AK Parti'yi kadınlar iktidara getirdi. İYİ Parti ise kadınları iktidara getirecek” sözünü hatırlatan Hüseyin Yarıcı, “İYİ Parti döneminde kadınlar iktidar olacak. İYİ Parti döneminde kadınlarımız, analarımız İYİ olacak. Onların üzen ne varsa gücümüz nispetinde hepsini bertaraf edeceğiz” ifadelerini kulandı. İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü:

KADIN ANADIR

banner207
“Kadın bir anadır. Günümüz toplumunda yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntıları en çok yüreğinde o hisseder. Yani Kadın Hakkı dediğimizde sadece onun sıkıntıları yoktur. Aynı zamanda aile bireylerinin her birinin sıkıntısını o yüreğinde hisseder. Gizli gizli ağlar, fakat kimseye hissettirmez. 
Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Kadının ilerlemesi toplumun ilerlemesidir, kadının üretime katılması toplumun büyümesidir.

KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ YERDE DÜZEN VARDIR
Türkçemizde “kadın eli değmek” diye bir deyim var. Bir yerde düzen, ahenk ve estetik bakımından olumlu bir değişim tespit ettiğimiz zaman “buraya kadın eli değmiş” deriz. Aslında, kadın eli değen yere, yalnızca temizlik ve düzen gelmez. Güzellik ve nezaket, incelik ve duyarlık da gelir. Çünkü kadın eli, adeta sihirlidir.”

KADANLAR GÜÇLÜ KAHRAMANLARDIR
Kadınların güçlü kahramanlar olduğuna işaret eden Hüseyin Yarıcı, “Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanları kadınlar. Şurası muhakkak ki, Tokat’ta yazacağımız bu yeni hikâyeye de kadın eli değmesi gerekiyor. Kadının konumunu yükseltme ve demokrasi kültürünü geliştirme yolunda birlikte çalıştığımız sivil toplum kuruluşları ile bugün daha da güçlüyüz” diyerek açıklamasını tamamladı.

banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0