Hepsi sahte Seçmen Taşımış, Hepsi Şikayetçi

Tokat'ta 3 muhtar adayının yarıştığı köyde taşıma nüfus kaydı yapıldığını ileri süren muhtar adayı il seçim kuruluna şikayet dilekçesi verdi. Şikayet dilekçesi sonrası gazetecilerin uzattığı mikrofona konuşan muhtar adayının sözlerinden kendilerinin de köye sahte seçmen taşıdıkları anlaşıldı.

MUHTARLARIN SAHTE SEÇMEN YARIŞI....

Turhal ilçesine bağlı Yazıtepe köyünde yaklaşan yerel seçimler öncesinde nüfus artışı yaşandı. 3 muhtar adayından köylerine ayrı ayrı sahte seçmen taşıdımaları daha sonra birbirlerini şikayetleri ile mahkemelik oldu. Sahte seçmen taşıyan 3 muhtar adayından birinin şikayeti üzerine yapılan incelemede adresini taşıyan 127 kişi tespit edilerek işlem yapıldı. Muhtar adaylarından Kadir Karoğlu, 127 kişiden başka nüfus taşıması yapanların olduğu iddiası ile Tokat Adliyesine gelerek İl Seçim Kuruluna itirazda bulundu. Başta Tokat olmak üzere İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ ve Yalova'da ikamet eden 60 kişinin isim listesini şikayet dilekçesine ekleyen muhtar adayı Karoğlu, adliye çıkışı açıklamalarda bulundu. 

BİZİMKİNİ SİLDİLER ONUNKİNİ DE SİLİN...

31 Mart'ta yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde köyde ikamet etmeyenlerin nüfuslarını taşınarak haksızlığa uğradığını ileri süren Karoğlu,"Muhtar adayının birisi taşıma oy için şikayette bulundu. Şikayet üzerine jandarma köyümüze gelerek, 127 kişi hakkında tutanak tuttu. Bizler bu kişiler nüfustan silinsin diye imza verdik. İki adayın oyu silinirken, tek adayın oyu kaldı. Turhal’da ilgili makamlara itiraz ettik bir sonuç alamadık. Bugünde il seçim kuruluna şikayet dilekçesi verdik. Yasal süre geçti ama yine de umutluyuz. Bu anlamda yetkililerin devreye girmesini istiyorum." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 17:10
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
utanmada yok sadece bunlarmı
utanmada yok sadece bunlarmı - 7 ay Önce

nüfusun doğasıyla oynuyorlar yazıklar olsun

muhtar olmak için nüfusun dokusuyla oynanıyor
muhtar olmak için nüfusun dokusuyla oynanıyor - 7 ay Önce

sadece menfati çıkarı için nüfusun dokusuyla geniyle oynanıyor bunu yapan muhtar adaylarına para cezaları hatta hapislik verilmesi lazımki bundan sonraki seçimlerde yapmasınlar

bu resmen nüfüs hırsızlığı sahdekarlığı gibi
bu resmen nüfüs hırsızlığı sahdekarlığı gibi - 7 ay Önce

böyle şeyler çok ayıp çok kötü nüfus hırsızlığı gibi bir şey

SIRADAKİ HABER