HEDEF; 6 BİN HEKTARDAN 20 BİN HEKTARA

HEDEF; 6 BİN HEKTARDAN 20 BİN HEKTARA

Musa Ödemir Haberi - Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım Tokat kapsamında Emitseyit’te bağ bozumu programı düzenlendi. Programda İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin,Tokat'ta bağcılığın 6.000 hektardan 20.000 hektara çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin bağ bozumu programında ildeki bağcılık ve hedefleriyle ile ilgili, “Bağcılığı geliştirerek eski yıllardaki parlak dönemine ulaştırmak istiyoruz. DOKAP ve Özel idare finansmanları ile bağ alanlarını artırıyoruz. 6.000 hektardan 20.000 hektara çıkarmak hedefimiz. Bizlere her zaman destek veren sayın Valimize, Milletvekillerimize, il Genel Meclis Başkanı ve üyelerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, konuşmasında Tokat’ın 7 tane kıymetli ovasıyla tarım memleketi olduğunu belirterek, Tokat’ın Türk tarımının parlayan yıldızı olacağını vurguladı.  Tarımın, çiftçinin ve üretimin dostu olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta bugüne kadar çok kıymetli hizmetler yapıldığını ifade ederek, emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti. 

Emirseyit bedesindeki bağ bozumu programına, Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Emirseyit Belediye Başkanı Turan Kapan, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, sivil toplum kuruluş temsilcileri, protokol mensupları ve çiftçiler de katıldı.  

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0