GÜRYILDIZ’DA YARALAR SARILMAYI BEKLİYOR

GÜRYILDIZ’DA YARALAR SARILMAYI BEKLİYOR

Musa Özdemir Haberi - Güryıldız’da yaşanan sel felaketi sebebiyle belediye hummalı bir şekilde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Güryıldız Belediye Başkanı Mustafa Özer, “Biz belediye olarak tüm imkanlarımızla temizlik ve onarım çalışmalarını yürütüyoruz. Fakat kendi imkanlarımızla zararları karşılamamız ve yaraları sarmamız mümkün değil” dedi.

banner207
Tokat’ın Güryıldız Kasabasında 21 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen aşırı yağışlar sebebiyle ortaya çıkan hasarları yerinde görmek için giden MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek ve MHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz olayın vahameti karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.
MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, “Gördüklerimiz karşısında şaşkınlık yaşadık. Suyun kontrol edilemez gücünü bir kez daha gördük. DSİ’nin yaptığı taşkın önleme sistemini sel söküp götürmüş. Yollar bozulmuş. Selin getirdiği taşlar, çakıllar kasabada yolları doldurmuş. Evler çamur deryası olmuş. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın. Şimdi yaraları sarma zamanı, belediyemiz çalışmalar yürütüyor, devletin şefkatli elinin bir an önce Kasabamıza ulaşması gerekiyor” dedi.
Güryıldız Belediye Başkanı Mustafa Özer, “Bu yıl yaşadığımız ikinci sel felaketi. Birincisinde çiftçimizin ürünleri büyük hasar görmüştü. Bu kez kasabamız büyük bir felaket yaşadı. Tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır” diye konuştu.
Başkan Özer, “Kasabamızda sele karşı önlemlerin alınması gerekiyor. Bu konuda acil adımların atılması ve kriz masası kurulması gerekiyor. Zarar gören esnafımıza, vatandaşımıza ve çiftçimize devletin yardımda bulunması gerekiyor. Bu arada bizleri yalnız bırakmayan milletvekillerimize, siyasi parti temsilcilerine ve kamu yöneticilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 14:20
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0