GÖLÜN ÇEVRESİNDEN BİR KAMYON ÇÖP ÇIKTI

GÖLÜN ÇEVRESİNDEN BİR KAMYON ÇÖP ÇIKTI

Tokat'ın Erbaa ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Düden Gölü çevresine piknikçilerin çevreye bıraktığı çöpleri belediye ekipleri temizlendi. 

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım yaptığı açıklamada,"Düden Gölü ilçemizde doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir yer. İlçe merkezimize yaklaşık 15 kilometre mesafede çok nezih bir yer. Yaz aylarında ve geride bıraktığımız bayram tatilinde birçok vatandaşımız piknik yapmak için bu noktayı tercih etti. Ancak maalesef piknik sonrası atıkların bu doğal güzelliği kirlettiğini gördük. Belediye ekiplerimize bizim hizmet sınırlarımız içinde olmamasına rağmen verdiğimiz talimatla temizlik çalışması gerçekleştirildi. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları için uyarı tabelaları yerleştirdik. Vatandaşlarımızdan istirhamımız bu noktalarda piknik yaptıktan sonra çöpleri buralarda bırakmamaları. Doğal güzelliklerimize zarar vermemeleri." dedi.

Bir gün süren çalışmalar çerçevesinde göl çevresinden bir kamyon çöp çıkarken belediye ekipleri göl çevresine vatandaşların daha duyarlı olmaları için uyarı tabelaları yerleştirdi.

                                        

banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
erbaa belediyesine teşekkürler
erbaa belediyesine teşekkürler - 2 yıl Önce

erbaamızın şimdilerde en büyük reklamı ve güzelliği sergilenen düden gölümüz yakında turuzime aday yerimiz bizim gözde yerlerimizden artık yoluda yapıldı çok güzel oldu gidiş gelişde çok kolay artık tehlikeli yol olmakdan çıkdı genişletildi sıfır asvalt ve yol kenarları çelik bariyerli bir yol haline geldi.onun için erbaa kaymakamlığıda bu düden konusunda çok hassas burayı turizme kazandırmada karalılar ERBAA belediye başkanı Hüseyin YILDIRIM beyefendiye çok teşekkür ediyoruz duyarlılığından dolayı.burası senin benim sınırımda demeden hepimizin gözüyle bakmak lazım biz belediye başkanımızdan yinede çok katkı bekliyoruz kaymakamımızla beraber buraya çok daha güzel projeler gerçekleştirmesi ama zaman kaybetmeden önümüzdeki yıla turuzim bölgesi olarak kaydedilmesinin önü açılmalı burası doğal kılima iklimi var erbaada başka biryer yok kılima iklimi olan yer hatta buralarda bekçi gibi araçlı kontrol olarak bakılmalı salaha serseri yatağı haline getirilmemesi için şimdiden gayretli olmak

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0