GEÇİCİ GÖREVLENDİRME DÖNEMİ ŞİMDİLİK BİTTİ

Bakanlığın talimatı sonrası Tokat'ta geçici görevlendirmeye son verildi...

GEÇİCİ GÖREVLENDİRME DÖNEMİ ŞİMDİLİK BİTTİ

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü, kendi bünyesi ile bağlı kurum ve kuruluşlarda aldıkları eğitim ve uzmanlık alanlarının dışında çalıştırılan 79 personelin geçici görevlendirmelerine son verdi.

Alınan bilgiye göre Tokat Sağlık İl Müdürlüğü 1 Temmuz 2019 tarihini itibariyle geçici görevlendirmeleri yenilemedi. Yenileme yapılmaması üzerine il genelindeki sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan geçici görevli personeller dün itibarıyla asıl uzmanlık alanları ve kadrosunun olduğu birimlerde göreve başladı.

Bu kararın, Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin Sağlık Müdürlüklerine gönderilen resmi yazıya istinaden aldığı belirtiliyor. Bakanlık gönderdiği yazıda, ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni ve toplum sağlığı memurları gibi yetişmiş personellerin geçici görevlendirmelerinin iptal edilmesini, aldıkları eğitim ve unvanlarına uygun olarak çalıştırılmalarını istenmişti.

Bakanlığın talimatından önce bir çok hemşire 'geçici görevlendirme' adı altında, satın alma, santral, saymanlık da dahil bir çok farklı işte aldıkları eğitim ve uzmanlık alanlarının dışında görevlendiriliyordu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0