Gazeteci Kemal Vanlı'dan Açıklama

Gazeteci Kemal Vanlı'dan Açıklama

Musa Özdemir Haberi - Tokattan.com haber sitesi yazarı Kemal Vanlı dün Yalova'da 'Cumhurbaşkanına hakaret' ettiği gerekçesi ile yapılan şikayetten dolayı gözeltına alınmıştı. Gözaltına alınarak savcı karşısına çıkartılan ve ifadesinden sonra serbest bırakılan Vanlı, bu sabah sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Tokat'ın sevilen ve takip edilen gazetecilerinden olan Kemal Vanlı dün yaşananlar ve arka planındakilerle ilgili yaptığı açıklamada, olayın iftiraya dayalı şikayet ile meydana geldiğini söyledi.

banner207
Vanlı sosyal medya hesabından yazılı yaptığı açıklamasında şunları söyledi; "Dün Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim iddiası ile gözaltına alınarak, Yalova Adliyesinde götürülüşüm ve savcıya ifade vermeme sebep olan şey tamamen bir hezeyan ürünüdür. Tokat'ta abuk-subuk sayfalardan, troll mantığıyla iftira yüklü paylaşımlar yapan ve daha önce de bir çok saygın isme belden aşağı paylaşımlarla saldıran bir şahsın şikayeti üzerine başlayan soruşturmanın sonunda gözaltına alındım ve ifade verdim.

Utanma ve ar duygusu olmayan, karakterden ve kişilikten yoksun bu şahsa karşı daha önce de iftira ve hakaretten iki dava açtım. davalar hala devam ediyor. Yani bu ilk iftirası değil.

İftiracı ruhlu bu ispiyoncu şahsı kimlerin beslediğine, kimlerin üzerime kışkırttığına dair aldığım bazı bilgi ve şüphelerim de var. Böylesine hezeyan eseri bir olaydan dolayı kamuoyu gündemini meşgul ettiğimiz için ayrıca özür diliyorum.

Olayı öğrendikten sonra arayan, soran, mesaj atan yorumlar yaparak destek olan tüm dost, akraba ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0