ERKAN ER; TOPLUMSAL BİLİNÇ VE FARKINDALIK AÇISINDAN ÖNEMLİ

ERKAN ER; TOPLUMSAL BİLİNÇ VE FARKINDALIK AÇISINDAN ÖNEMLİ
Abone Ol

Musa Özdemir Haberi - “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Tokat Belediyesi İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Başkanı Erkan Er, engelli vatandaşlara yönelik kendisi ve toplumla barışık yaşamalarını sağlayacak çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Er yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü”, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın oluşturulması açısından son derece önem arz etmektedir.  Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal yönleriyle de hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çaba göstermesi gereken bir konudur. Yaşamın farklı alanlarında, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çeşitli düzenlemelerin yapılması, engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirecektir.
Engelli bireylerimizin toplumla bağının kopmasına engel olarak, kendisi ve çevresiyle daima barışık olması için çalışmalar yapmamız elzemdir. Engelli bir birey sosyal yaşamdan kendini soyutlamamalıdır. Böylece başarıyı yakalamada kendi engelini aşmış olacaktır. 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla, tüm vatandaşlarımızı, engelli vatandaşlarımıza karşı daha bilinçli, daha duyarlı, daha sorumlu bir anlayışla, yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunlarımız gibi düşünerek yaşamaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli kardeşlerimize mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum”

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 11:14
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263