Erdoğan, Bahçeli'ye Tokat'ta İttifak teklif Edecek İddiası

Bugün bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Tokat dahil 5 ilde ittifakı görüşebilecekleri iddia edildi.

Erdoğan, Bahçeli'ye Tokat'ta İttifak teklif Edecek İddiası

Bugün bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Tokat dahil 5 ilde ittifakı görüşebilecekleri iddia edildi.

İttifak talebinin Erdoğan'dan geleceği, görüşmede Bahçeli'ye, "Kars, Iğdır, Isparta, Tokat ve Kütahya gibi illerde de ittifak" teklif edebileceği iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun konuyla ilgili haberinde şu ayrıntılar dikkat çekti;

Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin soruları üzerine TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın istifasının ardından yapılması gereken ne ise parti grubu olarak yapacaklarını belirterek "Cumhur İttifakı olarak sayın Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi müşterek atmamız gereken adımları da atacağız" dedi. TBMM Başkan adayının isminin netleştirilip netleştirilmediğine ilişkin soru üzerine Erdoğan, "Şu anda paylaşamayız" diye konuştu. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile büyük bir ihtimalle bugün görüşeceklerini açıkladı.

İki liderin belediye başkan adaylarının YSK'ye son teslim tarihi olan 19 Şubat'tan önce bir kez daha buluşması, siyasi kulislerde "Cumhur İttifakı genişliyor mu?" sorularını da beraberinde getirdi.

Bahçeli, kasım ayındaki il başkanları toplantısında, "Millet İttifakı büyükşehirler dışında ortak aday çıkardığı her yerde Cumhur İttifakı'nın gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız. MHP milleti için vardır, üstüne düşeni yapacaktır" demişti. CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nda da geçen hafta, işbirliği yapılacak iller açıklanmıştı. İki parti toplam 27 ilde işbirliği yapacak. CHP ile İyi Parti'nin işbirliği yapacağı iller arasında, 2014 yerel seçimlerinde MHP'nin kazandığı Kars ile yine aynı seçimlerde MHP'nin az bir farkla HDP'ye kaptırdığı Iğdır ile MHP'nin elinde bulundurduğu Isparta, Kütahya, Tokat gibi iller de bulunuyor. İki liderin görüşmesinde de CHP ve İyi Parti'nin işbirliği kapsamına aldığı bu illerin "yeniden gündeme geleceği" belirtiliyor. Erdoğan'ın, görüşmede Bahçeli'ye, "özellikle Kars, Iğdır, Isparta, Tokat ve Kütahya gibi illerde de AKP ile MHP arasında ittifakın gündeme gelebileceğini ifade edeceği" dillendiriliyor.

İL MERKEZİ VE İLÇELERİ NASIL PAY EDECEKLER;

Ak Parti ve MHP2nin Tokat'ta da ittifaka gitmesi halinde, il merkezi ve ilçelerin nasıl paylaşılacağı merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 12:56
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu erbaadada şu demek
bu erbaadada şu demek - 7 ay Önce

bu haberden şunu anlıyoruz erbaadada CHP İYİ PARTİ ortaklığı yüksek çıkdı bu ittifak kazanmasındiye AKP MHP ittifakı olsun demek türkçesi bu valla helal olsun CHP iyi parti ittifakına erbaada bu ittifak şimddiden 13 000 resmi oyla başlıyor seçim çalışmalarına

Aman haaaaa erbaada MHP olmasında
Aman haaaaa erbaada MHP olmasında - 7 ay Önce

Amanhaaaaa Allah korusun erbaada MHP kazanmasında kim kazanırsa kazansın çünki MHP belediyesi demek erbaa belediyede büyük işçi kıyımıdaha yapılacak demek en az 400 işçiyi atarlar atttırırlar.nereden biliyorsun de mhp 1994 de erbaayı kazandıkların da ilk icraatları 120 işçiyi işden atmak olduk sınrada yer satmak oldu.gelirgelmez 1. nolu belediye işhanıydı KIRIMCA başkanın yapdığı meydanda merkezde yalansa birkişide çıksın yalan bu olmadı böyle bir vaka desinler satmayı ve atmayı bunlar başlattı erbaada şimdide kazansalar kaldıkları yerden atmayada satmayada devam ederler alışmışlar çünki işin kolayına kaçıyorlar pişmalık bile dıymadılar.belediyede çalışan işçiler bizide atarlar diye korku imparatorluğuyla yönettiler bizi kızdırmayın atarız kalanınızıda haaaaa gibi personel üstünde MOBİNG uyguladılar oyıllarda çalışan biz işçilere sorsunlar atılan işçilere yakınlarına sorsunlar yalaaaaan mı diye unuttukmu sanıyorlar unutuldumu sanıyorlar o acı yıllar MHP kazanmasında kim kazanırsa kaz

erbaada her seçimde
erbaada her seçimde - 7 ay Önce

erbaada her yerel seçimde MHP yenihan denince ilk aklıma gelen belediyeden atılan 120 erbaalı işçimiz ve yine yenihanın sattığı o güzelim belediye 1.nolu işhanı geliyor.okadar üzülmüşdükki erbaada 20 yılda çakdığı kazıkları yüz yıl geçse kimse çıkaramaz insanlar yapdığından çok yıkdığın olursa yapdıklarının hiçbir önemi yokdur em büyük yıkdığıda atılan o zavallı 120 işçi hiç bir zaman unutturmayacağız bu kıyımı

SIRADAKİ HABER