Erbaalıya "İt" Dedin Polemiği

MHP'nin Erbaa adayı Ertuğrul Karagöl'ün daha önceden attığı ve sildiği iddia edilen paylaşımlarla başı dertte. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya da düşen ve şu ana kadar yalanlanmayan paylaşıma göre Karagöl, "Erbaa Belediyesine açık çağrım, motosikletle gezen itleri toplasın" dediği iddia ediliyordu.

Erbaalıya "İt" Dedin Polemiği

Erbaa Belediye Başkanı ve AK Parti’nin belediye başkan adayı Hüseyin Yıldırım dün akşam gerçeleştidiği mitinginde rakibi MHP adayı Ertuğrul Karagöl’e yüklendi. Yıldırım, bir kaç gündür sosyal meyaya düşen paylaşımları gündeme taşıyarak, Karagöl'ün motosiklet kullananlara "it" diye hitap ettiğini, kendi mesleği de olan mimarlık mesleğine ise, "salak, saçma" diyerek aşağıladığını söyledi.

SIKINTIYA SOKAN PAYLAŞIM İDDİASI
31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler genel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti’nin Erbaa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım Kelkit Mahallesinde mahalle mitingi düzenledi. Mitinge AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ile binlerce vatandaş katıldı. Yıldırım'ın dün akşam ki mitinginde en dikkat çekici başlık, rakibi MHP adayı Ertuğrul Karagöl'ün paylaştığını iddia etti sözlerdi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya da düşen ve şu ana kadar yalanlanmayan paylaşıma göre Karagöl, "Erbaa Belediyesine açık çağrım, motosikletle gezen itleri toplasın" dediği iddia ediliyordu. Bir diğer paylaşımda ise Karagöl'ün kendi mesleği de olan mimarlık mesleğine, "saçma, salak" diyerek aşağıladığı iddia edilmişti.

Sosyal medyanın ardından konu rakibi Hüseyin Yıldırım tarafından da gündeme taşınan twitlerden sonra gözler MHP Erbaa Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Karagöl'e çevrildi. Karagöl'ün bu paylaşımlarla ilgili bir açıklama yada yalanlama yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.

"KENDİ TOPLUMUNDAN OLANLARA "İT" DİYE HİTAP EDEBİLİYOR"
Başkan Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Karagöl’ün twitter hesabından attığı ve bir bölümünü daha sonra kaldırdığını söylediği twitlerden bazılarını hatırlatarak: “Her yere ne yazıyor, Erbaa’nın mimarı yazıyor değil mi? Ben her mesleğe saygı duyarım. İşçisine de saygı duyarım, memuruna da, mimarına da herkese. Bunlar sosyal medya da 25 Nisan 2017’de kıymetli kardeşimiz sosyal medyasında paylaşmış. ‘Mimarlık ne kadar saçma salak mir meslek’ Bakın ben yine söylüyorum ben hiçbir mesleğe hakaret etmem hepsine saygım vardır. Ona da saygım var. Benim burada arkadaşlarım da var. Çok ulvi bir meslek. Bize sağlam binalar yapıyorlar, yaşam alanları yapıyorlar. Ama size soruyorum. Temiz yüzlü kardeşim diyordum ama twitler paylaşımlarıyla gerçek yüzünü görüyoruz. Kendi mesleğine saygısı olmayanın bu millete saygısı olabilir mi? Kendi mesleğine saygısı olmayanın bu millete hizmeti olabilir mi? Olamaz. Milletimiz bunu görüyor. Bir twit’i daha var. Motosiklet kullanan var mı burada çok özür dileyerek söylüyorum arkadaşımız diyor ki ‘Erbaa Belediyesine söyleyeceğim motosikletli itleri toplasın’ diyor. Aynen ifadesi bu. Bir sürü genç kardeşimiz bu kardeşimizi destekliyor aslında. Bir çok kardeşimiz onun hakkında olumlu düşünüyor. Ama onun kendi toplumuna bakışını Erbaa’nın gençlerine bakışını bugün siz tuğla fabrikasına gitmiyor muşunuz motosikletle. Kereste fabrikasına gitmiyor musunuz. Ama işte motosiklet kullananlara, kendi toplumundan olanlara ‘it’ diye hitap edebiliyor bu arkadaş. Yavaş yavaş maskeleri düşüyor bunların.” dedi.

"ARSA BULUNAMAZ DENEN HASTANEYE ARSA BULUNDU MU?"
Başkan Yıldırım, kendisi belediye başkanı olmadan önceki yıllarda arsa tahsis edilemediği için, yapımına bir türlü başlanamayan, kendisi başkan seçilir seçilmez ilk arsa işini hallederek inşaatının başlamasının yolunu açtığı devlet hastanesi konusuna da değindi. Erbaa Devlet Hastanesinin 18 Mart’ta açılışının yapılacağını belirten Başkan Yıldırım şunları söyledi: “18 Mart’ta hastanemiz açılıyor. 50 Milyon TL. Müştemilatıyla birlikte 60 Milyon TL para harcadı devletimiz. Hastane yapılamaz denilmiyor muydu? Hastaneye yer bulunamaz denilmiyor muydu? Bugün Niksar hastanesi açılalı 5 yıl olmuş. Bugün Zile açılmış, Reşadiye açılmış biz yeni açıyoruz neden? Geçmiş yönetim arsa bulamadı. Biz ne yaptık. Arsa ürettik ve hastanemiz hayata geçti. Neden iktidarın gücü ve imkânları, yerel belediye ile birleştiği zaman yapılamaz denilen TOKİ yapıldı mı? Arsa bulunamaz denilen yere arsa bulundu mu? Çünkü biz iktidarın AK Parti’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın imkânlarını Erbaa’mıza getirdik. Yine adliye binamız, Kelkit Mahallemizin değerini arttıran, önemini arttıran, bir yatırım daha yaptık. Stadyum. 18,5 Milyon TL. İlçe Tarım 6 Milyon TL’ye yapıldı. Biz Kelkit Mahallesine yatırım yapıyoruz. Kelkit Mahallesini geliştiriyoruz.” 

banner207

“NE KONUŞTUĞUNU BİLMİYOR”
Hastane’nin yapılmasıyla ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt veren Yıldırım şöyle konuştu: “Ben Hastaneyi yaptım dedim mi? Hiç bugüne kadar. İktidar yaptı dedim. Şimdi bizim arkadaşımız tamam önündeki yazıları okuyor da biraz da bizim konuştuklarımızı kendi dinlese bir şeyler öğrenecek.  ‘Ey başkan diyor. Hastaneyi de mi sen yaptın. Tamam, belediye hizmetlerini yaptın kabul ediyorum da diyor. Hastaneyi de mi sen yaptın.’ diyor. Ben hastaneyi yaptım demedim ama hastane yapılacak arsayı biz bulduk dedik. TOKİ’nin arsasını ayarlarsanız yatırım geliyor 29 Milyon TL. İşte farkımız bu. Mikrofona geçmiş ama ne konuştuğunu bilmiyor. Başkanlığa aday olmuş ama daha muhatabının ne söylediğini bilmiyor. Niye? Sokma akılla başkan olunmaz. Sokma akılla olmuyor bunlar. Kendin olacaksın kendin. Kendin bileceksin, kendin dinleyeceksin, kendin araştıracaksın. Abilerin olmayacak yani. Gittiği her yerde bizim 2014 kitapçığını alıyor ‘Ey Başkan’ diye bağırıyor. Halbuki bu kardeşimiz belediyeye geldiği zaman ‘Abi ben seni çok seviyorum. Yaptığın işleri çok beğeniyorum Erbaa daha güzele gidiyor’ diyordu. Ama abileri ne diyor, ‘sen kötü söz söyle’ diyor. Yine internette sildi. Twitleri silmeye alışkın. Bu günlerde sosyal medyaya düştü tabi. Sildiği twitte diyordu ki ‘Erbaa her geçen gün daha yaşanabilecek bir yer oluyor’ kim yapıyordu bu hizmetleri? Biz. Ama şimdi ne yapıyor bizi kötülüyor.”

"SAKİN OL"
5 yıl önce belediyeyi rant ve çıkar kapısı görenlerin musluğunu kestikleri için kendisine karşı öfke ve intikam duygusuyla karşılık verildiğini belirten Başkan Hüseyin Yıldırım “Bu kardeşimiz maalesef abilerinin yönetimine girmiş. Bu abiler kim peki bu abiler bana çok kızgın biliyor musunuz? Takke düştü kel göründü oldu şimdi. Bunları biz söyledikçe açığa çıkmaya başladılar. Bundan kızgın. Hem de geçmişten kızgın. Alışmışlar 20 yıl Erbaa Belediyesinin bütün kaynaklarını kendi çıkarları için kullanmaya. Kendi işleri için kullanmaya. Kendi çıkarları, kendi rantları için kullanmaya, şimdi biz bu rantları kestik ya, bu çıkarları artık yok ya, bana 5 yıldır çok kızgınlar bunlar. Kim bunlar? Çok ateşli bunlar çok ateşli. Bunlar çok ateşli. Bunlar meclis üyelerinin ilk sıralarında. Bunlar çok salim adamlar. Kontenjana da yazılmış. Diyor ya ‘garip Erbaalıyı düşündün mü hiç’ diye  Garip vatandaşımıza Kelkit Mahallesinde her adımda park koymuşsun. Ziya Gökalp’e her adımda park koymuş MHP yönetimi ama zengine gelince kendi müteahhidine gelince 10 kat imar vermiş. Kim bu 10 kat imar alan. Kılıcı keskin. Çok keskin kılıcı. Bu arkadaş şuanda ona abilik yapıyor. Yine Tepeşehir’de yukarıya 3 kat imar vermişler aşağıya 2 kat. Ortada bir koridor var 6 kat. Çok ateşli bunların sahibi. İşte bunlar Erbaa’yı 20 yıl boyunca kendi malı zannetmişler. Çok affedersiniz kendi malları gibi kullanmışlar. Sadece kendi menfaat ve çıkarları için. İşte bu menfaatleri, bu çıkarları kesen bir kardeşiniz var. İşte bu yüzden bana karşı çok ateşliler, bana karşı çok kızgınlar. Ama benim milletim gerçeği görüyor. Şimdi bunlar bir hırs ve intikam duygusuyla hareket ediyorlar. Bir öfkeyle hareket ediyorlar. Bunu nerde görüyoruz, kıymetli kardeşim mikrofonu alıyor, bağırıyor da bağırıyor. Ya kardeş sakin ol. Tamam, ikinciliğe oynuyorsun da sakin ol ya.”

Mitingin sonunda AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat’ın gerçekleştirdiği konuşmanın ardından miting sona erdi. Miting sonunda alana gelen vatandaşlar Kelkit Mahallesinde AK Parti Erbaa İlçe Teşkilat binasına kadar yürüdü.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 09:20
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
ertuğrulun paylaşımları başını yiyecek
ertuğrulun paylaşımları başını yiyecek - 8 ay Önce

Erbaa ertuğrulun yazdıklarını paylaşıyor başı çooook ağrıycak gibi insan genel başkanına öyle yazarmı bi kurtulsak diye ama şimdide bahçeliden aday oldun hiç yakışık alırmı senbide okumuş adamsın cahil değilsin bunları yazarken hiçmi düşünmedin bi okursalar bir görürseler partililerim neder DAHA NELER VAR NELER neler yazmış neler araştırmak hiçde fena olmaz Erbaa bu yazılarla bu parylaşımlarla çalkalanıyor

erbaa bu haberle çalkalanıyor
erbaa bu haberle çalkalanıyor - 8 ay Önce

Ertuğrulun zamanında yazdığı yazılar şimdi başına bela oldu demek kim nerden duyacak kimne bilecek dememek lazım dağın bile kulağı vardır derler AMAAAN BAHÇELİNİN KULAĞINA varmasın sakıııııın

Lemi Yılmaz
Lemi Yılmaz - 8 ay Önce

Neden hep Hüseyin Yıldırım'la alakalı haber yapıyorsunuz. İyice A haber e benzemeye başladınız. Herhalde Hüseyin Yıldırım'ın yenileceğinden korkuyorsunuz. (yayinlamazsiniz ama yazayım dedim)

hiç düşünebiliyormusunuz
hiç düşünebiliyormusunuz - 8 ay Önce

Hiç düşüne biliyormusunuz 70 000 nüfuslı kenti ERBAA yı böyle cahil cühela ehilleşmemiş birine teslim edeceksin aklınız alabiliyormu kazansa neler yapabileceğini diploma insanı ehil etmez yaş ehil eder çok görüp geçiren ehil olur birde deniyorki ehline emanet edin Allah muhafaza bu yanlışlıkla kazansa erbaa ne hale gelir Bİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ bizler bunun için söylüyoruz yönetecek başkanı seçeceğiz ertuğrul gibi yönetilecek değil bunu abi dedikleri hiçmi söylemiyor ne yapıyorsun ertuğrul ağzın çıkanı kulağın duymuyormu dedikleri yazılar paylaşımlar bunlar

Halis Ceylan
Halis Ceylan - 8 ay Önce

Ne oldu size birden hüseyiny yildirimci oldunuz Tarafsiz haber istiyoruz

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0