ERBAALI GENÇLERDEN KOMŞU İLÇELERE TARİHİ VE KÜLTÜREL GEZİ

ERBAALI GENÇLERDEN KOMŞU İLÇELERE TARİHİ VE KÜLTÜREL GEZİ
Erbaa Belediyesi Gençlik Meclisi Niksar ve Başçiftlik Tarihi ve Kültürel Gezi Programı Düzenledi

Erbaa Belediyesi bünyesinde bir çok etkinliğe imza atan Erbaa Gençlik Meclisi ‘Kültür Gezisi’ programlarına tüm hızıyla devam ediyor.
Gençlik Meclisi üyeleri Niksar’ın tarihi ve turistik bütün mekanlarını gezip, Başçiftlik Kayak Merkezi’nde doyasıya eğlendiler.

Erbaa Gençlik Meclisi’nin Niksar Talazan Köprüsü ile başlayan gezi programı akabinde Roma Dehlizleri, Çöreği Büyük Camii, Kırgızlar Türbesi, Tarihi Yılanlı Köprü, Erzurumlu Şair Emrah Türbesi, Şair Cahit Kulebi Mezarı, Niksar Ulu Camii, Melikgazi Türbesi, Niksar Kalesi, Ayvaz Park, Seyir Tepesi, Niksar Şehitliği, Başçiftlik Kayak Merkezi’ni ve son olarak Karacaören Yaylası’nda bir gece kamp yapan Gençlik Meclisi Üyeleri gönüllerince eğlenerek tarihi ve turistik yerleri inceleme fırsatı buldular.

Yapılan tarihi ve kültürel gezi hakkında açıklama yapan Erbaa Gençlik Meclisi Başkanı Ali Kaya “Bugün de gittiğimiz yerler çok güzeldi. Dostlarımızla birlikte güzel bir vakit geçirdik. Güzel, tarihi ve kültürel yerleri gördük. Bu tür gezilerin devamını istiyoruz. Her daim gençlerden bir an olsun maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'e, Niksar MHP İlçe Yönetimi Üyesi Ümit Karaman'a, Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Dalkılıç'a, Niksar Tarihi Adalı Kahvehanesi Sahibi Ahmet Adalı'ya, Niksar Esnaflarından Seyfi Karaya, Niksar Esnaflarından Halil Günal'a, Gezi Rehberimiz Ahmet Kadayıfçı'ya, Karacaören ve Hatipli Kasabası gezisi safhasında bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan başta Hatipli Belediyesi Başkanı Murat Cengiz'e, Karacaören Ali Baba Mahalle Muhtarı Mehmet Öztürk'e, Karacaören Aşıroğlu Mahalle Muhtarı Cengiz Kocabay'a, İstanbul Karacaörenler Dernek Başkanı Salih Kocabay'a, ve iki gün boyunca Gençlik Meclisi Üyelerim ile beraber bizlere hertürlü desteğı sağlayan İsmail Koçan'a şahsım ve Meclis Üyelerim adına destek sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0