ERBAA TİCARET ODASI HEYETİ SIRBİSTAN'DA

ERBAA TİCARET ODASI HEYETİ SIRBİSTAN'DA
Abone Ol

İlk defa uluslararası arenaya açılan Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası ile Balkan coğrafyasının en büyük ülkesi olan Sırbistan’ın Subotica kenti ticaret odası arasında “ Kardeş Oda Protokolü” imzalandı.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun vizyonuyla, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökalp Coşkun önderliğinde bir araya gelen heyet, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a çıkarma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Kasım 2019 tarihinde Sırbistan’da bulunduğu temaslar sonucunda oluşan olumlu havayı fırsata çevirmek istedikerlni belirten, Başkan Coşkun bir dizi temaslarda bulunarak toplantılara katıldı.

20 Kasım günü Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç’i ziyaret eden Başkan Coşkun aynı gün Belgrad Ticaret Ataşesi Gülçinay Mumcu ve Sırbistan Ticaret Odası Dış İlişkiler Birim Direktörü Marija Sepi ile açılabilecek yeni ticaret kanallarıyla ilgili görüşmelerde bulundu.

21 Kasımda ise, Kuzey Yönetim Bölgesine hareket eden heyet Subotica kentinde toplantılara katıldı. Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökalp Coşkun ile Subotica Ticaret Odası Başkanı Biljana Stavljanin arasında odaların kardeşliğini deklare eden protokol imzalandı. Sırbistan’ın Macaristan sınırına en yakın şehiri olan ve 200bin’e yakın nüfüusuyla yüksek ticari öneme sahip olan Subotica Ticaret Odasında düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Başkan Gökalp Coşkun; “ Erbaamız artık kabına sığamıyor. Ticari ve ekonomik açıdan ülkemizdeki tüm ilçeler arasında ilk 10’da yerini almıştır. Ayrıca biz Türkiye olarak Sırbistan’ın en fazla ticaret yaptığı altıncı ülkeyiz. Önümüzdeki yıllarda ilk 3 ülke arasına girmek için hedef koyduk. Tarhiten gelen dostluğumuzu ticaretle pekiştireceğiz. Aynı zamanda hayalimiz Erbaa ve Subotica’nın kardeş şehirler olabilmesidir. Protokole istinaden periyodik olarak düzenlenecek aktivitelerle bir araya geleceğiz. Sizleri Erbaamızda ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız. Ayrıca bu süreçte desteklerini esirgemeyen Ticaret Ataşemiz Gülçinay Mumcu ve Güvenlik Ataşemiz Cemil Cem Aydın’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Subotica Ticaret Odası Başkanı Biljana Stavljanin de bu protokolün ticaret kanallarını genişletecek bir yol olduğunu belirtirken Başkan Coşkun’u Subotica’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Protokol ardından Subotica Ticaret Odası tarafından düzenlenen kokteyle katılan heyet, kokteyl sonrasında ikili iş görüşmelerinde bulunmak üzere Başkan Stavljanin eşliğinde kent sanayisini ziyaret etti.

Tüm ziyaretleri sırasında Erbaa Narince Bağ Yaprağı ve Tokat bakır işlemesi ürünler hediye eden Coşkun kentimizin hem ekonomik hem de kültürel değerlerini tanıtacak programını 22 Kasım günü sonlandıracak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erbaa kabına sığmıyor güzel bir söz
Erbaa kabına sığmıyor güzel bir söz - 9 ay Önce

çok doğru erbaa yavaş yavaş adını uzaklara duyurmaya başladı çok memnunuz gururda duyuyoruz özelliklede daha önceki Erbaa belediye başkanımızın erbaaya olan büyük yatırımlar ve hizmetleri genel olarak meyvelerini vermeye başladı inşAllah Hüseyin YILDIRIM eski başkanımız emeği ve hizmetleri daima unutulmayacak rahmetli Niyazi KIRIMCA baba gibi tabi erbaa ticaret ve sanayi odası başkanımız Gökalp COŞKUN beyin çabaları emeklerinide hiç unutmayacağız

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263