Erbaa'dan İstihdam Konusunda Somut Söz; 2 Bin Kişi

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Gökalp Coşkun düzenlediği basın toplantısı ile istihdam seferberliği başlattı. Coşkun, “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganlı İstihdam Seferberliğinin 2019 kampanyası olarak tanımladığı çalışmada, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odasının 700 üyesiyle 2000 istihdam sağlayacaklarının da sözünü verdi.

ETSO Başkanı Gökalp coşkun bugün bir basın toplantısı ile ilçede başlattıkları yeni istihdam seferberliğinin tanıtımını yaptı. Sözlerine, "25 şubat tarihinde TOBB Başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde Sayın Bakanımız  Berat Albayrak  Bey ve Aile Çalışma ve Sosyal Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk Hanımfendinin, oda ve borsa temsilcilerimizin ve sektör meclisi temsilcilerimizin katılımı ile düzenlenen “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganı ile İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatılmıştır. İki buçuk milyon yeni İstihdam hedefi ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERrdoğan himayelerinde başlatılan bu kampanyada işverenlerimize 8 farklı teşvik paketi sunulmaktadır. Bu tarihi desteklerin bir kısmı şunlardır" diyerek başlayan Coşkun, teşvik paketleri ile ilgili aşağıdaki 3 önemli maddeyi sıraladı;

1- Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağımız yeni İstihdamlar için 3 ay boyunca tüm maaş ve SGK ödemeleri devletimiz tarafından sağlanacaktır. Yani 3 ay boyunca Firmalarımız her yeni personel için 3.134 TL. devletten katkı alacak ve hiç ödeme yapılmayacaktır. Yani 0 maliyet.

2- Devamında 9 ay boyunca sigorta maliyetinden devlet tarafından karşılanacaktır. Yapılacak İstihdam kadın ve engelli İstihdamı ise bu süre 15 ay olacaktır.

3- Sıkıntıya düşen İşletmelerimizin işci çıkarmaları ve işi askıya almamaları için 3 ay boyunca tüm maaş ve sigorta ödemeleri kısa çalışma ödeneği kapsamında devletimiz tarafından karşılanacaktır.

1 İŞŞİSZ VATANDAŞI İŞE ALARAK...

TTSO Başkanı Gökalp Coşkun Tüccar ve Sanayicilere seslenerek şöyle devam etti, "Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin en az 1 işsiz vatandaşımızın işe alarak hem işinizi geliştirin hem ülke ekonomisinin büyümesini işsizliğin azalmasına katkı sağlayın. Devletimiz bu kampanya ile İşverenlerimize destek verdiğini ve yanında olduğunu duyuruyor. Dünün en çok kazananları Türkiye’ye yatırım yapan ve İstihdam sağlayanlar olmuştur. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, hiç kaybetmeyeceğiz. Erbaa’da iş var, aş var, gelecek var!"

banner207
2000 İSTİHDAM SÖZÜ...

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası olarak kampanyada ki öncü güç olarak ellerini taşın altına koyacaklarının işaretini de veren Gökalp Coşkun, istidam kapanyası çerçevesinde kurum ve üyeler olarak kendilerinin vaadini de, "Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun buradan İstihdam 2019 kampanyası için destek veriyor Erbaa TSO olarak 700 Üyemiz adına en az 2000 yeni İstihdam sözü veriyoruz." şeklinde açıkladı.

ERBAA'DA SEÇİM..

İlçede devam eden yerel seçimler ve bu seçimlerde ETSO'nun pozisyonuna da değinen Coşkun, "İkinci bir açıklamada 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde 14 Meclis üyesi olan Erbaa TSO’nun Yönetim Kurulundan ve Meclis üyeleri arasından 3 arkadaşımız, Mehmet Aydın, Mustafa Uslu, S. Selçuk Barsbay Ak partiden Meclis Üyesi adayı, Bir arkadaşımız Murat Toycan Selçuk İYİ Partiden Belediye Başkan Adayı, yine bir arkadaşımız Meclis Başkanımız Sinan Bayraktar MHP’den Meclis Üyesi Adayı olmuştur. Beş arkadaşıma da başarılar diliyorum. Erbaa kamuoyu bilin ki; odamızdaki demokrasiye saygı ve çok seslilik bizim zenginliğimizdir. ERBAA TSO; tüm bu zenginliğiyle Erbaa’da ortak aklın ve kardeşliğin yaşatıldığı, yaşadığımız şehre değer katmaya çalışan, üreten, iş ve aş veren bir kuruluştur. " şeklindeki sözleriyle seçimlerde her partiye eşit mesafede oldukları, ve her parti içinde seçime giren üyeleri olduğunu dile getirdi.

Konuçmasının sonunda 8 Mart kadınlar Gününe de değinen Coşkun, "Son olarak; İstihdam Seferberliği vesilesiyle bir araya geldiğimiz bu günün önemli bir anlamı daha var. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla cinsiyet ayrımcılığının ve şiddetin son bulduğu, bir yıldaki her günün kadınlarımızın olduğu bir dünya hayal ediyoruz. Bu hayalimize ortak olan tüm işverenlerimize, kadın girişimcilerimize, emekçi kadınlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, iş dünyasında daha çok kadın görme temennisiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 15:19
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
erbaada iş imkanları artıyor
erbaada iş imkanları artıyor - 10 ay Önce

Erbaada böyle ilave yatırımlarla işsizlik tamamen ortadan kalkdığı gibi çevre ilçelerden köylerden bile işsizlerin iş bulabileceği yer erbaa olacak şu andada kısmen öyle zaten ama yeni açılacak fabrikalarla yeni iş kapışarıyla isdihdamı artıracak şeyler bunlar.erbaa devlet yatırımlarıyla özel sekdöründe birlikde haraket etmesiyle oluşacak güç kalkına bir erbaa olacak büyüyen bir erbaa olacak bölgenin incisi birincisi olmayı sürdürecek artık erbaa hükümet yerel beraber büyük işler yapdı.ahaüseyin yıldırım başkanla AK PARTİ belediyeciliği ile erbaa muhalefet partiden belediyesinde 40 senedir çoooook çekdi zıt olmakla çünki ne derlerdi yatırım yapın başkan dendiği zaman biz muhalefet parti belediyesiyiz diye mazaret üretirlerdi ama ya şimdi yapılamaz denilen şeyler yapıldı 5 yılda erbaada YALANMIIIIIIIIIII biz gerçeği söylüyoruz yerlede ama birileri hala 20 yıl önceki oyalanmayı geri kalmışlığı kaybedilmiş 20 yılı savunuyor emati geri alacağız diye Erbaada MHP den bir cacık olmaz gördük

turan
turan @erbaada iş imkanları artıyor - 10 ay Önce

Kardeşim erbaada çiftçilik yapıyor onun öncesinde esnaftı ekonomik kriz yüzünden kepenk kapattı asgari ücretle istihdam politikası yerine ekonomiyi düzeltseniz ne biliyim doları 1 tl-2 tl bandına indirseniz herşey daha güzel olacak. 25 yıllık işyeri kapandı şuan çiftçi para kazanamıyor traktör aldı kredi tohum gübre aldı kredi herşeyi bırakıp istanbula gelmek istiyor geçin bu istihdam işlerini artık milleti 2020 lira için başkasına köle etmekten vazgeçin ekonomiyi düzeltin.

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0