Erbaa'da Seçilir Seçilmez Belediyeye Kilit Vurup Personeli...

Erbaa'da Seçilir Seçilmez Belediyeye Kilit Vurup Personeli...
banner160

Tokat'ın Erbaa İlçesi Karayaka nelde Belediye Başkanlığını kazanan Mehmet Başar, bugün haber sitemizde yer alan haber üzerine yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, belediye başkanlığı görevini henüz devralmadığını doğrularken, aşevinden çalışan kadın personelin içeri alınmadığına dair bilgiyi ise, "Belediye Aş Evinde çalışan personelin seçim sürecinde yoğun bir çalışma sarf ettiği görüldüğünden dinlenmelerini sağlayabilmek amacıyla 1 (bir) gün süreyle izin yapmaları istenmiştir." sözleriyle açıkladı.

Başar açıklamasında, işçilerin endişe ve iddialarını yalanlamasına rağmen, belediyede çalışanların işlerine son verilip verilmeyeceği ile ilgili net cümle kurmadı. Şahsına yönelik asılsız iddialar atıldığını öne süren Başar, belediye hizmet binasının kilitlenmesiyle ilgili, "Bugün yani 01.04.2019 günü sabah saatlerinde tarafıma ulaşan bilgiler doğrultusunda, belediye görevlisi birkaç kişi tarafından Karayaka Belediyesine ait taşınır malların taşınmaya ve resmi evrakların imha edilmeye çalışıldığı bilgisinin tarafıma ulaşması nedeniyle, her ne kadar Belediye Başkanlığı görevini devralmasam da ileriki tarihlerde ortaya çıkabilecek hukuki süreçleri koruma altına almak adına, belediye görevlilerine uyarıda bulunarak tedbir alınmasını sağladım." ifadelerini kullandı.

İDDİALAR ASILSIZ

Başar şöyle devam etti; "Alınan bu tedbir bir kısım art niyetli kişiler tarafından belediye görevlilerinin daha görevi devralmadan işten çıkartıldığı yönünde resim ve bilgi paylaşımları yapılarak hakkımda kamuoyunda gerçeği yansıtmayan asılsız iddialar ile algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

YOĞUN ÇALIŞTIKLARI İÇİN İZİN VERDİM

Diğer bir husus ise, Belediye Aş Evinde çalışan personelin seçim sürecinde yoğun bir çalışma sarf ettiği görüldüğünden dinlenmelerini sağlayabilmek amacıyla 1 (bir) gün süreyle izin yapmaları istenmiştir. Ancak bu husus ta art niyetli kişiler tarafından asılsız iddialar ortaya atılarak, burada görevli olan personelin de işten çıkartıldığı yönünde haber yayılmıştır.

YEREL BASINDA ÇIKANLAR HAKKIMDA ALGI OLUŞTURMAK İÇİN

Yerel basına yansıyan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve herhangi bir işten çıkartılan personelin olmadığını, daha görevi dahi devralmadan asılsız iddialar ve paylaşımlar ile Karayaka halkına şahsımı karalayan ve küçük düşürecek algı oluşturulmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 08:47
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erbaalı
Erbaalı - 5 ay Önce

Daha mazbatayı almadın...Nasıl izin veriyorsun....yalan söylüyor....

yaşar
yaşar - 5 ay Önce

he başkan he izin verdin

Karayaka Doğru Söz
Karayaka Doğru Söz - 5 ay Önce

Sn. Başkan kimsenin ekmeği ile oynamayacağım diyordu. Acaba 3 günde kaç işçiyi görevinden etti bilgi versin

SIRADAKİ HABER