ERBAA'DA İNTİHAR EDEN GENCİN TELEFONU BULUNAMADI

Nurhan İçmez Haberi - Tokat'ta, TEOG Türkiye birincilerinden Mustafa Öztürk'nün intihar ettiği sırada yanında olan ve esrarengiz şekilde kaybolan telefonu hala bulunamadı. 17 yaşında intihar eden gencin babası Orhan Öztürk, oğlu ile son kez konuştuğu telefonun bulunmasını istiyor.

Edinilen bilgiye göre; Erbaa ilçesinde bağlı Güveçli köyünde Orhan ve Mine Öztürk çiftinin 4 çocuğundan biri olan Mustafa Öztürk, Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesinde okuyordu. Gencin hal ve davranışlarından şüphelenen öğretmenlerinin babayla görüşmesi üzerine bir süre aile gözetiminde dinlemek üzere köyüne gelen Mustafa Ö., geçtiğimiz hafta cuma günü Simeri köyü kalesine çıktı. Oğlunun kaleye çıktığını öğrenen baba Orhan Öztürk, oğlunu cep telefonundan arayarak kaleden inmesini istedi. Babasına kaleden atlayacağını söyleyen Mustafa Öztürk, telefonu kapatarak kendisini boşluğa bıraktı. İhbar üzerine olay yerinde gelen jandarma ekipleri gencin cansız bedeni ile karşılaştı. Otopsi işlemlerinin ardından gencin cenazesi köyünde toprağa verildi. Yaşanan acı olayın ardından babası ile son konuşmasını yapan gencin cep telefonu yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamadı.
Oğlunu toprağa veren acılı baba Orhan Öztürk, oğlunun çok zeki olduğunu TEOG’da tüm soruları cevaplayarak birinci olduğuna dikkat çekerek, “Bugüne kadar not ortalaması 93’ün altına düşmedi. Genetik mühendisliği hedefliyordu. Çok başarılı, çok sorgulayan bir öğrenci idi. Yani düşünüyorum onu bu olaya itecek bir sebep bulamıyorum. Devletimden tel isteğim bu olayın ivedilikle soruşturulması ve bu olaya sebep olan neyse ortaya çıkartılması” dedi.

"Cep telefonu oğlumun kara kutusu idi"
Baba Orhan Öztürk oğlunun intihar etmeden önce son kez konuştukları cep telefonunun yapılan aramalara rağmen bulunamadığını ifade ederek, “Daha önce cep telefonun bulunması için çalışma yapıldı ama yeterli bir çalışma değildi. Yani donanım olarak imkanlar yeterli değildi. Biz köylüler olarak defalarca arama yaptık ama başarılı olamadı. Cep telefonu oğlumun kara kutusu idi" diye konuştu.

"O oyunları da kendisi aptalca buluyordu"

banner207
Oğlunun her çocuk gibi İnternet çeşitli oyunlar oynamış olabileceğini ifade ederek, “Öyle kendini bu duruma sürükleyecek bir oyun oynayacak kişi değildi. Ama bu konuda toplumun bilinçli, dikkatli olması lazım. Ama kendisinin öyle bir oyundan dolayı böyle bir işe kalkışacak kadar yanlış yapacağını düşünmüyorum. Çünkü yüksek seviyede bir zekaya sahip, idealleri hedefleri olan birisi idi. O oyunları da kendisi aptalca buluyordu. Ben bu olayla ilgili hiçbir fikir yürütemiyorum şu anda” ifadelerini kullandı.
Cenaze töreninde arkadaşlarının 'son görevini yaptı' şeklindeki konuşmaları olduğunu kendisine komşularının dediğini ifadeden baba Orhan Öztürk., konuşmasına şöyle devam etti:
"Mustafa son görevini yaptı, yada biz Mustafa'ya son görevimizi yaptık gibi konu var. Ama bu konu dedikodu da olabilir bilmiyoruz net değil, bilmiyoruz. Ama böyle bir konu var."

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 17:38
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0