ERBAA'DA DİP-KÖŞE KORONA SEFERBERLİĞİ

ERBAA'DA DİP-KÖŞE KORONA SEFERBERLİĞİ
Abone Ol
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, ilçede yaşlıların alışverişini yaparak evlere teslim etmek için telefon hattı kurduklarını söyledi.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada" Hemşerilerimiz müsterih olsun, Erbaa Belediyesi olarak ilçemizin temiz ve sağlıklı olması için çalışmalarımızı daha öncede aralıksız sürdürüyorduk şimdi ise temizliğin yanı sıra dezenfekte işlemlerimize de zaman kaybetmeden başladık. Ekiplerimiz dezenfekte çalışmalarına okullar, camiler, kamu kurumları ve minibüs durakları gibi alanlarda başladı. Bu çalışmalarımız rutin olarak devam edecek" dedi.

MUHABBETE UZAKTAN DEVAM
Karagöl, vatandaşların temizlik ve hijyen kurallarının yanı sıra Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği insanlarla olan mesafe, sarılma ve tokalaşma gibi tedbirlerinin uygulanması gerektiğinin altını çizdi.
YAŞLILARA ÖZEL HİZMET HATTI
Salgın hastalık tehdidine karşın 65 yaş üzeri vatandaşlara yönelik hizmetler başlattıklarını ve telefon hattı kurduklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “İhtiyarlarımıza, büyüklerimize (Siz çıkmayın, biz sizin için alışveriş de yaparız. Siz gelmeyin suyunuzu biz yükleriz) diyoruz. Yani oluşturduğumuz ekip ile 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın acil alışverişlerini bizi aralamaları durumunda biz yapıyoruz. Ayrıca 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın evlerinden su kartlarını alıyor, su veznemizde kartını yüklüyor ve teslim ediyor” diye konuştu.
KAMU KURUM VE KURULUŞLARI DEZENFEKTE EDİLDİ
Erbaa Belediyesi dezenfekte kapsamında Cumhuriyet Meydanı, çocuk oyun alanları, parklar, otogar, kaymakamlık binası, belediye hizmet binası, Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca Erbaa Küçük Sanayi Sitesi, Organize Sanayi bölgesi de dezenfekte edilen mekanlar arasında yer aldı.
Toplu taşıma araçlarının ve genel olarak kullanılan kullanım alanların salgın tehdidinde önemli olması sebebiyle özel halk minibüsleri, ayrıca eczaneler, banka şubeleri ve camilerde dezenfekte edildi.
Öte yandan Erbaa’da yapılması planlanan tüm etkinlikler de ertelendi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 18:15
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erbaa belediyesinin korona tedbirleri
Erbaa belediyesinin korona tedbirleri - 5 ay Önce

Erbaa belediyesinin korona tedbirleri arasında işden attığı işçileri de geri alacak mı

tuna
tuna - 5 ay Önce

kardeşim bu nasıl hizmet anlamadım zabıtalar 3 tane yaşlıyı koymuş bir zabıta aracına eczaneye getirdiler o yaşlılar o eczaneye girdi ihtiyaçlarını gördü geri bindi araca ne anladınız siz bu işten

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263