ERBAA ADAYLARI 18 MARTTA BİRLİKTE YÜRÜYEBİLİRLER

Erbaa'da saldırı ile gerilen siyasi havayı yumuşatacak önemli bir açıklama dikkat çekti.

ERBAA ADAYLARI 18 MARTTA BİRLİKTE YÜRÜYEBİLİRLER

Erbaa'da İYİ Parti ve CHP'nin oluşturduğu Millet İttifakının ortak belediye başkan adayı Murat Toycan selçuk'un eşi Elvan Selçuk'a yapılan saldırının ardından tansiyonu düşürecek önemli bir adım atıldı. Selçuk bir basın açıklaması ile 18 Mart Şehitler Gününün akşamında Erbaa'daki diğer adayları birlikte yürümeye davet etti.

Erbaa'da yaşanan saldırı olayının ardından ilçede kardeşlik hukukunu yeniden tesis edilecek bir adım atıldı. Millet ittifakının Erbaa adayı Murat Toycan selçuk yayınladığı yazılı basın açıklamasında,  "Genel siyasetin dili ne kadar çirkin olursa olsun ben diğer adayların bir büyüğü, bir abisi olarak Çanakkale'de omuz omuza savaşmış Kürt'ün, Çerkez'in, Muhacir'in torunları olarak hiçbir siyasî parti farkı gözetmeksizin tüm adaylarımızı 18 Mart Şehitler Gününün akşamında şanlı bayrağımızın altında omuz omuza yürüyüşe davet ediyorum" ifadelerine yer vererek, diğer adayları da omuz omuza yürümeye davet etti.

Davete diğer adaylarında olumlu yanıt vermesi halinde 18 Mart Şehitler gününde Erbaa'nın tüm adayları birlikte yürüyerek halka kardeşlik mesajı vercek.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI

banner207
Dün öğleden sonra eşim Elvan SELÇUK'a yapılan çirkin saldırı dolayısyla bu açıklamayı yapmayı zaruri sayıyorum. Millet İttifakının Belediye Başkan Adaylığı için yola çıktığımdan beri soğukkanlı ve sağduyulu bir tavır sergilediğim zaten Erbaa kamuoyunca malumdur. Bizler Erbaamızda seçim atmosferinin barışçıl bir havada geçmesi için elimizden gelen gayreti gösterirken eşime dün yapılan saldırı bu sağduyulu tavra gölge düşürmüştür. Bu saldırı, yalnızca eşime yapılmış bir saldırı olarak düşünülmemelidir. Hür iradesiyle sandığa gidecek her vatandaşımızın da vicdanını yaralamıştır. Saldırıyı gerçekleştiren şahsın bir bayan aynı zamanda öğretmen olması kamu vicdanındaki yarayı daha da derinleştirmiştir. Ben ve ekibim bu çirkin olay sebebiyle geçmiş olsun dileklerini ileten, yanımızda olduğunu belirten tüm iyi yürekli insanlardan aldığımız güçle çalışmalarımızı daha da hızlandıracak ve Erbaa sevdamız için ortaya koyduğumuz vizyonu gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Adli makamlara taşıdığımız bu çirkin saldırıyla ilgili daha kapsamlı bir basın toplantısı yapacağımı bilginize sunarken geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür eder, saygılar sunarım.

Ayrıca genel siyasetin dili ne kadar çirkin olursa olsun ben diğer adayların bir büyüğü, bir abisi olarak Çanakkale'de omuz omuza savaşmış Kürt'ün, Çerkez'in, Muhacir'in torunları olarak hiçbir siyasî parti farkı gözetmeksizin tüm adaylarımızı 18 Mart Şehitler Gününün akşamında şanlı bayrağımızın altında omuz omuza yürüyüşe davet ediyorum. Tüm adaylara açık çağrımdır!

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Murat Toycan SELÇUK
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:11
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
MK.
MK. - 12 ay Önce

Hep sendenmi çıkacak sayın:Başkan adayı MURAT T.SELÇUK Bu erdemli davranışlar.Kararsızdım ama bu saatten sonra sende karar kıldım karşında kim olursa olsun,tercim senden yana.SİZ BENİM GÖNLÜMÜN BAŞKANI OLDUNUZ.

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0