ERBAA, 28 BİN DÖNÜM ARAZİDE YILDA 3 BİN 500 TON FINDIK ÜRETİYOR

ERBAA, 28 BİN DÖNÜM ARAZİDE YILDA 3 BİN 500 TON FINDIK ÜRETİYOR

Musa Özdemir - Tokat'ın Erbaa ilçesinde belediyenin tahsis ettiği depoda TOoprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından, fındık alımları başladı.

Pek bilinmese de, Erbaa yılda 28 bin dönüm arazi üzerinde yaklaşık 3 bin 500 ton fındık üretiyor. Erbaa Belediyesi tarafından tahsis edilen depo, TMO'nun fındık alım merkezine dönüştürüldü.  

banner207
Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İlçe Tarım Müdürü Murat Gökbulut ve Ziraat Odası Başkanı Arif Yılmaz Köksal ziyaret etti. TMO yetkilileri, ziyarete gelen protokole, 28 bin dönüm arazi üzerinde bin 500 çiftçinin fındık üretimi yaptığı Erbaa'nın fındık üretimi ve alım süreci ile ilgili bilgi verdi.

FINDIK; 16,5 TL
İki günde 50 ton fındığın TMO tarafından alındığını belirten Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan "Yaklaşık 3 bin 500-4 bin tona yakın fındık üretimi olan Erbaa İlçesi'nde Toprak Mahsulleri Ofisi alım yeri açarak çiftçilerimizi rahatlattı. Toprak Mahsulleri Ofisi yetkililerine teşekkür ediyoruz. Çiftçilerimiz daha kaliteli, daha iyi fiyattan devlete ürünlerini satmaya başladılar. Güzel ürünler var, güzel ürünler çıkıyor. Az önce alımını gerçekleştirdiğimiz ürün kendi tabirleriyle yüzde 50 randıman geldi. 16,5 TL fiyat aldı. Devletimizin çiftçimizin yanında olduğu, çiftçimizi desteklediği burada ispatlanmış oluyor. Çiftçilerimiz emeklerinin karşılığını almış oluyor" dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi'ne Erbaa'da depo tahsis ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ise "Her zaman bölgenin çiftçisinin de gelirlerini arttırmak amacıyla onların ürünlerini doğru, sağlıklı bir şekilde satmaları için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı belirtiyorduk. Burada da onun somut bir örneği var. Hem onları davet edip görüşerek hem de burada mevcutta bulunan depolarımızı onlara kullanmak üzere vererek elimizden gelen her şeyi yapmış bulunuyoruz. Alım noktasında da çiftçilerimizin güvenli bir şekilde ürünlerini teslim etmesi bizi mutlu etti. Yaptığımız çalışmanın sonucunu görmek bizi mutlu etti" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erbaa resmi fındık alım tek şehri
Erbaa resmi fındık alım tek şehri - 6 ay Önce

tokatta bile bulunmayan resmi fındık alım merkezi tek ERBAA da var.buda Erbaa için büyük bir avantaj şehri erbaaa 4 yıl önce fındık üretim merkezi seçilmişdi.Erbaa artık farklı bir şehir çok şeyin merkezi artık

İlyas Köksal yurdalan koyu
İlyas Köksal yurdalan koyu - 6 ay Önce

Biz çiftçileri yalnız bırakmayan değerli Erbaa kaymakamına belediye başkanına ilçe tarım müdürüne ziraat odası başkanına Musa Özdemir aracılığıyla teşekkür ediyoruz sağolun İlyas Köksal yurdalan koyu

Mehmet sirtikara
Mehmet sirtikara - 6 ay Önce

Hayırlı olsun inşaAllah

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0