EKONOMİSİNİ DÜŞÜNEN VATANDAŞ YENİ MOBİLYA ALMAK YERİNE

Tokat'ta eskiyen mobilyaların yerine yenisini almak pahalıya gelince vatandaş çareyi koltuk yüzlerini değiştirmekte buldu.

Bayramda yeni kıyafet geleneği Tokat’ta koltuklara da yansıdı. Bayram öncesinde koltuk ve kanepelerini yenilemek isteyen bir çok Tokatlı daha hesaplı olmasından dolayı döşemecilere giderek koltuklarını yeni görünümüne kavuşturuyor.

Tokat'ta eskiyen mobilyaların yerine yenisini almak pahalıya gelince vatandaş çareyi koltuk yüzlerini değiştirmekte buldu. Ramazan Bayramı öncesinde eskiyen kanepe ve koltuk takımları döşemeciler tarafından yenilenen yüzleri ile sıfırdan farksız hale getiriliyor.  Ceplerinden daha az para çıktığı için insanlar döşemeci esnafında yoğunluk oluşturdu.

Mobilyada geri dönüşüm için adeta sıraya giren vatandaşın taleplerini karşılamaya çalıştıklarını ifade eden İsmail Önlü, “Vatandaşa koltuk takımı veya kanepesini yeniletmek daha makul geliyor. Çünkü sıfır mobilya fiyatları yüksek. Bu anlamda insanlara mobilyalarını yüzletmek daha makul geliyor. Yüzlenen mobilyaların sıfırdan pek farkı olmuyor. Burada fiyatı kumaşı belirliyor. Ortalama olarak bir oturma grubu yaklaşık 3 bin liraya yenileniyor. Bir mağazadan mobilya almak istese 7 bin lirayı buluyor. Yüzletmek daha makul geliyor” dedi. 
Bayram öncesi yoğunluk yaşadıklarını dile getiren Önlü, taleplere yetişebilmek için gece gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0