DUYUM; BASIN EKMEK, SU GİBİ İHTİYAÇ

DUYUM; BASIN EKMEK, SU GİBİ İHTİYAÇ

banner207
Musa Özdemir Haberi - Tokat İl Özel idaresi Meclis Başkanı Av. Erol Duyum, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayarak, gazetecilerin bu önemli gününü kutladı.

Av. Erol Duyum, sansürün kaldırılmasıyla her yıl 24 Temmuz’un "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlandığını hatırlatarak, “Basın bir ülke için ekmek, su gibi bir ihtiyaçtır. İletişim kanalları ile basının ürettiği bilgilerle dünyadan, ülkemizden ve şehirlerimizden haberdar oluyoruz” ifadelerini kullandı.
Basının kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleği olduğunu ifade eden Tokat İl Özel idaresi Meclis Başkanı Av. Erol Duyum, "Basının demokrasinin vazgeçilmezi olduğu gerçeğini, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde yaşanan menfur darbe girişimi sırasında bir kez daha idrak ettik. Demokrasiye, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren yerel ve yaygın tüm basın kuruluşlarına ve mensuplarına bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. Duyum açıklamasını şu şekilde tamamladı:
“Tokat’ta faaliyette bulunan yazılı, görsel ve işitsel basın kuruluşlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcilerimiz başta olmak üzere üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan tüm basın mensuplarımızın ’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılar dilerim."

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0