Demirkol; Patnos'daki Saldırıyı Kınadı

Demirkol; Bugün Türk demokrasi tarihine kara bire sayfa olarak geçecektir...

Demirkol; Patnos'daki Saldırıyı Kınadı
banner160

İYİ Parti Genel İdari Kurulu Üyesi ve Mahalli idarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol, Ağrı Patnos’da İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hamdullah Denizhan’a bugün yapılan saldırıyı, siyasetteki kutuplaştırıcı dile dikkat çekerek kınadı.

Ağrı Patnos İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hamdullah Denizhan ve heyeti mahalle ziyareti sırasında silahlı saldırıya uğradı. Can kaybının yaşanmadığı olayla ilgili olarak bir açıklama yapan İYİ Parti Genel idari Kurulu Üyesi Mahalli idarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol, saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Saldırının Türk demokrasi tarihine kara bir sayfa olarak geçeceğini belirten Fatih Demirkol, “Bu saldırı kimin tarafından yapıldı, bilmiyoruz. Fakat bir demokraside siyasi partiler, şiddetle arasına mesafe koymalıdır. Atılan her kurşun, yapılan her saldırı demokrasimizde onarılmaz yaralar açar ” diye konuştu. Demirkol açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bugün Türk demokrasi tarihine kara bire sayfa olarak geçecektir. Ben bu nahoş olaydan sonra herkesin oturup düşünmesini istiyorum. Siyasetteki kutuplaştırıcı dilin bir an önce terkedilmesi gerekiyor. Biz ve ötekiler kavramı çok tehlikelidir. Bir demokraside siyasi partiler, şiddetle arasına mesafe koymalıdır. Çünkü bir kırılma noktası vardır. Onu geçtiğiniz noktada hukuk zemininin dışına çıkarsınız.”
Seçimlerin sükûnet içerisinde geçmesi gerektiğine işaret eden Fatih Demirkol, “Türk demokrasisi olgunluğunu bu seçimde de göstermelidir. Bunun en önemli yolu da siyasi parti liderlerinin göstereceği müspet tavırdır” diyerek açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 17:46
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER