CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI TOKAT'TA DA KAPATTI VE AÇTI

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI  TOKAT'TA DA KAPATTI VE AÇTI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun ismi Cumhurbaşkanlığı kararı ile Spor Bilimleri Fakültesi olarak değiştirildi.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararları ile ülke genelindeki bazı üniversitelere bağlı enstitü ve yüksekokullar kapatılırken, aynı kararla bazılarına da yeni enstitü ve fakülteler açıldı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi'de bu kararlardan nasibini aldı. Karar ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu katılırken, yine aynı karar ile yerine Spor Bilimleri Fakültesi açıldı.

HACI BEKTAŞ VELİ İSMİ SİLİNDİ

banner207
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararda en dikkat çeken ayrıntılardan biri Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesine bağlı Hacı Bayram Veli İslami Araştırmalar Enstitüsü'nün adının, İslami Araştırmalar Enstitüsü olarak değiştirmesi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan son kararı ile Hacı Bektaş Veli ismini bir enstitüden kaldırmış oldu.

Hacı Bayram Veli; Bayramiye Tarikatı’nın kurucusu ve Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemsettin’i de yetiştiren mutasarrıf olarak biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 10:31
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Demir
Ahmet Demir - 5 ay Önce

Hacı Bektaş Veli diyorsun, bir alt satırda Hacı Bayram Veli hazretlerinden bahsediyorsun? Ya aklın başında değil ya fitne çıkarmaya uğraşıyorsun?

BEKİR DUMAN
BEKİR DUMAN @Ahmet Demir - 5 ay Önce

BU NASIN BİR BEYİN AHMET DEMİR. ADAM BELGESİNİ KOYMUŞ. BELLİKİ İSİM DETAYINDA YANLIŞI DA YANLIŞLIKLA YAPMIŞ. FİTNE İLE NE ALAKASI VAR. FİTNECİ OLAN SENSİN. CUMHURBAŞKANI HACI BAYRAM VELİ İSMİNİ SİLMİŞ Mİ. SİLMİŞ. DAHA NEYİ ZORLUYORSUN

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0