ÇÖL SICAKLARI GELMEDEN ASFALT ERİMEYE BAŞLADI

Nurhan İçmez Haberi - Tokat’ta hava sıcaklıklarının 30 dereceyi bulması sonucu şehirlerarası yollarda yer yer asfalt eridi.
 
Tokat-Sivas kara yolu Kızıliniş mevkinde yolun her iki yönünde mıcır kaplama asfalt sıcaklıkların etkisi ile eridi. Yaklaşık 2 kilometrelik kısımda eriyen asfalt trafiği olumsuz yönde etkiledi. Ağır tonajlı araçlar eriyen asfalt üzerine güçlükle ilerleyebilirken, bazı sürücüler araçlarına zift bulaştırmamak için yolun daha az eriyen bölümlerini kullanmaya çalıştı. Karayolları ekipleri tarafından eriyen asfalt üzerine mıcır tozu atıldığı görüldü. Yolda ilerlemekte güçlük çeken sürücülerden Murat Asar, “Havaların etkisinden dolayı asfalt ermiş. Şimdiden yollar yapış yapış olmuş. Yokuş çıkarken arabanın çekişini etkiliyor. Rabbim göstermesin diğer istikamette yokuş aşağı inerken araçlar kayabilir. Bu anlamda yol çok tehlikeli” dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 13:41
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Eroglu
Ahmet Eroglu - 2 hafta Önce

Diger ana arter yollar gibi sıcak asfaltla kaplansaydı orasıda kolay erimezdi bende Tokat,lıyım çamlıbelden Antalya,da yaşıyorum Tokat,la Antalya sıcaklıgına bakarsan farkı anlarsınız arkadaşlarımla memleketimi gezmeye geldik bu yollardan utandım ilgisiz kalmışlar bu taraftaki yollarla o tarafın yolları arasında daglar gibi fark var

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0